Nënkryetarja e LDK- së Vjosa Osmani është zgjedhur kryetare e Kuvendit të Kosovës.   Osmani mori 65 vota. Kundër nuk kishte…
Menjëherë pas miratimit të qeverisë së re me kryeministër Albin Kurtin, tashmë ish-kryeministri Haradinaj e ka vlerësuar votimin e sotëm…
sa Mustafa, kreu i LDK i cili arriti më në fund marrëveshjen me Albin Kurtin pas 4 muajsh mosmarrëveshjesh, debatesh…
Ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip Kosnett ka uruar qeverinë e re të formuar sot pas votimit në Kuvend dhe…
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar sot me 86 vota pro Qeverinë e re, me kryeministër Albin Kurtin, e që do…
Nga Skender MULLIQI Pas nje kohe te gjate u zgjedh "nyja e gordit".U arrit koalicioni aq i pritur ndermjet LVVdhe…
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj e ka shfrytëzuar ditën e fundit si kryeministër që të ngjitet në Grykën e Deçanit,…
Kur dukej se Kosova po shkonte drejt votimit të qeverisë së re në Kuvend, ngjarjet kanë ndryshuar rrjedhë.  Vjosa Osmani…
Nga lëvizjet e fundit, sipas të gjitha gjasave, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do ta bëjnë bashkë qeverinë…
Kryesia e parlamentit të Kosovës, vendosi që të hënën me 3 shkurt të mbahet mbledhja për votimin e qeverisë së…
Edhe pesë ditë nga afati kushtetues për qeverinë e re të Kosovës, por pa arritur ende koalicionin Albin Kurti, i…
Sipas kreut të LDK-së Isa Mustafa, Lëvizja Vetëvendosje si fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit, duhet ta shfrytëzojë mundësinë e…

Lajmet e fundit

“Avuj të çajit me limon e karafila”, Ylli Merja: Ja si të pastroni mushkëritë në shtëpi

Aktualitet

“Avuj të çajit me limon e karafila”, Ylli Merja: Ja si të pastroni mushkëritë në shtëpi

TIRANESpecialisti i bimëve mjekësore, Ylli Merja ka sugjeruar një mënyrë unike për të pastruar mushkëritë në këto kohë të rënduar virozash. Merja propozon avuj të çajit dhe një frymë marrje...

Shpërblimi simbolik për urgjencat e spitaleve rajonale, reagon PD Lezhë: Rama mashtroi publikisht mjekët. Protesta e bluzave të bardha…

Politikë

Shpërblimi simbolik për urgjencat e spitaleve rajonale, reagon PD Lezhë: Rama mashtroi publikisht mjekët. Protesta e bluzave të bardha…

Partia Demokratike në Lezhë ka reaguar pas vendimit të qeverisë që shpërblimi i premtuar për bluzat e bardha në vijën e zjarrit me COVID 19 duket se do të jetë...

Banesa përfshihet nga flakët, burrë e grua dhe dy fëmijët nisen me urgjencë drejt Tiranës

Aktualitet

Banesa përfshihet nga flakët, burrë e grua dhe dy fëmijët nisen me urgjencë drejt Tiranës

Kater anetare te nje familjeje kane mbetur te lenduar, pasi ishin ne gjume ne banese, kur ajo u perfshi nga flaket.zjarrfikeseNgjarja ka ndodhur ne fshatin Shoshaj ne Mat dhe sipas...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!