Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës…
Ambasadori amerikan, Richard Grenell tha se presidenti Donald Trump është shumë i interesuar që të ketë një marrëveshje ndërmjet Kosovës…
Grenell ka mbërritur sot në Prishtinë ku do qëndrojë edhe nesër, ndërkohë të premten udhëton drejt Beogradit. Sipas informacioneve, Presidenti…
Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në promovimin e librit të akademikut Enver Bytyçi me titull “Kosova e rrezikuar nga Serbia…
Gjatë ditës së sotme, Ramush Haradinaj mblodhi qeverinë e Kosovës dhe në konferencë për mediat, ka shuar dyshimet se AAK…
Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e qeverisë së re – mbi 110 ditë pas ditës…
Nga Skënder MULLIQI Duket së në Kosovë, shkrimet nuk janë shumë në modë, së realiteti dhe ligjet nuk po vlejnë…
Në rast se dështon Albin Kurti si mandatar i pare, presidenti Hashim Thaçi, ka diskrecion të plotë që mandatarin për…
Kreu i LDK, Isa Mustafa 14 ditë para përfundimit të afatit kushtetues për krijimin e qeverisë së re i ka…
Nga Skënder Mulliqi Nuk harrohen kurrë miqët.Nuk harrohen ata që i deshte dhe të deshtën pa hile.Miqët të mungojnë çdo…
Kur sot shënon 14 vite nga ndarja nga jeta e ish-presidentit të Kosvoës, Ibrahim Rugova, nënkryetarja e Lidhjes Demokratike e…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump e quajti fitore marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë për vendosjen e fluturimeve të…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!