INVESTIGIMI: Krerët e policisë ushtarake serbe të Bosnjës nuk u akuzuan kurrë për vrasjet në Srebrenicë Pavarësisht dëshmive të të…
Nga Kastriot Dervishi Biblioteka Kombëtare nisi jetën e saj në Tiranë më 10 korrik 1920, ditë kur u zhvendos fondi…
Nga Kastriot Dervishi Sa herë bie fjala për të përbaltur emigracionin politik shqiptar, komunistët e Shqipërisë bëhen “patriotë” dhe merren…
Nga Kastriot Dervishi Martin Camaj u arrestua më 5.5.1948. Akuzohej si bashkëpunëtor i Gjon Lulash Destanishtës. Pesë ditë më vonë,…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1922, shteti shqiptar arriti një fitore të madhe, njohjen nga qeveria e Shteteve të Bashkuara…
Nga Kastriot Dervishi Në një studim të Drejtorisë së Punëve të Brendshme Tiranës, thuhet se nga Rrethi i Tiranës, ishin…
Beqir Ajazi (1920-2017), në librin e tij “Nga shkaba me kurorë, te drapri me çekan”, ka një përshkrim interesant rreth…
Nga Kastriot Dervishi Pas incidentit të datës 1.7.1990, ku një polic qëlloi dy herë në drejtim të makinës që kaloi…
Nga Kastriot Dervishi Pas disa veprimesh individuale në muajt mars-qershor 1990, si dhe një ngjarje në ambasadën italiane më 23.6.1990,…
Nga Kastriot Dervishi Për personat e spikatur dhe me cilësi si kundërshtarë të regjimit komunist, organi i zbulimit politik hapte…
Nga Kastriot Dervishi Për personat e spikatur dhe me cilësi si kundërshtarë të regjimit komunist, organi i zbulimit politik hapte…
Nga Kastriot Dervishi Fotografia e parë e qeverisë shqiptare Kabineti i Iljaz Vrionit që drejtoi vendin në periudhën 19 nëntor…

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!