DiGenova i heq kontrollin Sorosit mbi Departamentin e Shtetit dhe FBI

Diel, 24 November 2019 13:44

Joe DiGenova në të vërtetë kreu një krim të rëndë, duke e thirrur “filantropin” e papërshkrueshëm George Soros në Lou Dobbs Show të Fox News.

Shoqëria e Hapur dhe Lidhja e Anti-Shpifjes kanë reaguar javën e kaluar, duke kërkuar ndalimin e përjetshëm dhe të paprecedent të Joe diGenova nga Fox News … apo nga ndonjë tjetër.

DiGenova (ish Avokat i Federatës për Distriktin e Columbias) kreu një krim të rëndë, duke e thirrur “filantropin” George Soros në Fox News, ‘Lou Dobbs Show, në 14 nëntor si një forcë që kontrollonte një pjesë të madhe të Departamentit Amerikan të Shtetit dhe FBI.

Specifikisht, DiGenova deklaroi: “Pa dyshim që George Soros kontrollon një pjesë shumë të madhe të shërbimit të jashtëm të karrierës së Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara.

Ai gjithashtu kontrollon aktivitetet e agjentëve të FBI jashtë shtetit, të cilët punojnë për OJQ – të. Kjo ishte shumë e dukshme në Ukrainë. Dhe Kent ishte pjesë e kësaj. Ai ishte një mbrojtës shumë i madh i Soros”.

DiGenova iu referua kreut të Departamentit të Shtetit, George Kent, dëshmia e të cilit po përdoret për të avancuar gjykimin për Presidentin Trump.

Presidenti i Fondacionit të Shoqërisë së Hapur, Patrick Gaspard, denoncoi Fox, duke i quajtur ata me ironi “McCarthyite”, para se të kërkonte të vendosë censurë totale në rrjet për të gjitha dënimet e Soros.

Duke i shkruar drejtorit të përgjithshëm të Fox News, Gaspard deklaroi: “Unë ju kam shkruar në të kaluarën për modelin e informacionit të rremë lidhur me George Soros, që përhapet në mënyrë rutinore në rrjetin tuaj. Por edhe sipas standardeve të Fox, episodi i mbrëmshëm i Lou Dobbs pati një nivel të ri …

Kjo është përtej shëmtisë retorike, përtej trillimeve, përtej marrëzive “.

Sigurisht, Lidhja Anti Shpifjes (ADL) dhe Gaspard nuk do të lejojnë askënd të harrojë se çdo sulm ndaj George Soros është një sulm ndaj hebrenjve në të gjithë botën.

Presidenti i ADL-së Jonathan Greenblatt tha: “Të thërrasësh Soros për kontrollin e Departamentit të Shtetit, FBI dhe Ukrainë është trafikim në disa nga trupat më të këqija antisemite.”.
Ai vazhdoi duke kërkuar ndalimin e DiGenova për Fox duke thënë: “Nëse Z. DiGenova insiston në përhapjen e teorive të komplotit antisemitik, nuk ka asnjë arsye për Fox News t’i japë atij një mikrofon të hapur për ta bërë këtë. Rrjetet kryesore të lajmeve kurrë nuk duhet të japin një platformë për ata që përhapin urrejtjen. ”

Edhe pse MSM përfshin Washington Post, NY Times dhe të tjera, për të mos përmendur grupe të panumërta të lidhura me Soros që kanë dalë në sulm, deklaratat e DiGenova nuk mund të futen përsëri në shishe dhe sulmet e tyre thjesht provokojnë më shumë njerëz për të gërmuar më shumë lidhur me marrëdhëniet e errëta të Soros dhe klasës gjeopolitike që përdorin këtë spekulator a-moral, ish-nazist si mercenar antikomb. /Boldnews.al/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Globi

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Presidenti Recepp Tayip Erdogan njoftoi të mërkurën se Turqia do të miratojë rregullore për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për mbylljen e tyre. Presidenti tha se është i vendosur...

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!