DiGenova i heq kontrollin Sorosit mbi Departamentin e Shtetit dhe FBI

Diel, 24 November 2019 13:44

Joe DiGenova në të vërtetë kreu një krim të rëndë, duke e thirrur “filantropin” e papërshkrueshëm George Soros në Lou Dobbs Show të Fox News.

Shoqëria e Hapur dhe Lidhja e Anti-Shpifjes kanë reaguar javën e kaluar, duke kërkuar ndalimin e përjetshëm dhe të paprecedent të Joe diGenova nga Fox News … apo nga ndonjë tjetër.

DiGenova (ish Avokat i Federatës për Distriktin e Columbias) kreu një krim të rëndë, duke e thirrur “filantropin” George Soros në Fox News, ‘Lou Dobbs Show, në 14 nëntor si një forcë që kontrollonte një pjesë të madhe të Departamentit Amerikan të Shtetit dhe FBI.

Specifikisht, DiGenova deklaroi: “Pa dyshim që George Soros kontrollon një pjesë shumë të madhe të shërbimit të jashtëm të karrierës së Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara.

Ai gjithashtu kontrollon aktivitetet e agjentëve të FBI jashtë shtetit, të cilët punojnë për OJQ – të. Kjo ishte shumë e dukshme në Ukrainë. Dhe Kent ishte pjesë e kësaj. Ai ishte një mbrojtës shumë i madh i Soros”.

DiGenova iu referua kreut të Departamentit të Shtetit, George Kent, dëshmia e të cilit po përdoret për të avancuar gjykimin për Presidentin Trump.

Presidenti i Fondacionit të Shoqërisë së Hapur, Patrick Gaspard, denoncoi Fox, duke i quajtur ata me ironi “McCarthyite”, para se të kërkonte të vendosë censurë totale në rrjet për të gjitha dënimet e Soros.

Duke i shkruar drejtorit të përgjithshëm të Fox News, Gaspard deklaroi: “Unë ju kam shkruar në të kaluarën për modelin e informacionit të rremë lidhur me George Soros, që përhapet në mënyrë rutinore në rrjetin tuaj. Por edhe sipas standardeve të Fox, episodi i mbrëmshëm i Lou Dobbs pati një nivel të ri …

Kjo është përtej shëmtisë retorike, përtej trillimeve, përtej marrëzive “.

Sigurisht, Lidhja Anti Shpifjes (ADL) dhe Gaspard nuk do të lejojnë askënd të harrojë se çdo sulm ndaj George Soros është një sulm ndaj hebrenjve në të gjithë botën.

Presidenti i ADL-së Jonathan Greenblatt tha: “Të thërrasësh Soros për kontrollin e Departamentit të Shtetit, FBI dhe Ukrainë është trafikim në disa nga trupat më të këqija antisemite.”.
Ai vazhdoi duke kërkuar ndalimin e DiGenova për Fox duke thënë: “Nëse Z. DiGenova insiston në përhapjen e teorive të komplotit antisemitik, nuk ka asnjë arsye për Fox News t’i japë atij një mikrofon të hapur për ta bërë këtë. Rrjetet kryesore të lajmeve kurrë nuk duhet të japin një platformë për ata që përhapin urrejtjen. ”

Edhe pse MSM përfshin Washington Post, NY Times dhe të tjera, për të mos përmendur grupe të panumërta të lidhura me Soros që kanë dalë në sulm, deklaratat e DiGenova nuk mund të futen përsëri në shishe dhe sulmet e tyre thjesht provokojnë më shumë njerëz për të gërmuar më shumë lidhur me marrëdhëniet e errëta të Soros dhe klasës gjeopolitike që përdorin këtë spekulator a-moral, ish-nazist si mercenar antikomb. /Boldnews.al/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!