Shkaku që sjell verbërinë e përhershme është pikërisht degjenerimi makular, i cili thuhet se do prekë 77 milion evropianë deri…
Shkencëtarët kanë arritur të krijojnë një virus të ri të ‘stilit cowpox’, që mendohet së mund ta shërojë çdo lloj…
Romar Lyle gjithmonë dëshironte të bëhej polic. Por gjithashtu e dinte se nuk mund ta realizonte ëndrrën e tij nëse…
Pas 42 vitesh e lëshuar nga Toka, sonda hapësinore e NASA-s, Voyager 2, ka dërguar të dhënat e para të…
Letra që do të zgjidhni, ju jep një mesazh të rëndësishëm frymëzimi për jetën tuaj. Letra e parë Kjo letër…
Shtëpia vazhdon të jetë në shitje për 10 milionë euro, dhe madje fotot janë ende ato të vjetrat, përralloret, por…
Njerëzit e pasur zakonisht vishen shumë thjeshtë dhe nuk duken të tillë nëse do ti do ti gjykojmë nga stili…
Një pikturë e humbur e artit të famshëm italian, e gjetur në kuzhinën e një gruaja të moshuar franceze, është…
Për të gjithë komplotuesit, besimtarët tek ekzistenca e UFO-ve dhe kundërshtarët e ndryshimeve klimaterike. Edward Snowden ka kërkuar në thellësitë…
Një familje në Britani, e cila konsiderohet si më e madhja në vend, do të rritet në numër. Zonja Sue…
Japonia ka arritur qëllimin e një vendi të zhvilluar për të patur tregues të shkëlqyer për sa i përket ushqimit…
Barcelona e viteve '40 nuk i ngjan aspak magnetit të turistëve që ne njohim sot. Daniel Sempere, personazhi kryesor i…

Lajmet e fundit

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Aktualitet

Mori pjesë në marshim/ Babai i vajzës së dhunuar: Po më bëjnë shantazh, duan të më vrasin. Edi Rama foli vetëm për …

Babai i vajzës së dhunuar seksualisht nga roja i shkollës, Abaz Doku, dhe tre minorenë, ka qenë sot i pranishëm në protestën e organizuar nga shoqëria civile, kundër dhunës ndaj...

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Aktualitet

Sekuestrohen 450 kg marijuanë, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 persona mes tyre dy shqiptarë, pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, dy shqiptarët e arrestuar janë  Ferdinand Kekaj 35 vjeç dhe Xhuljano...

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Politikë

Qeveria do të marrë 650 milionë euro borxh, Kuvendi miraton eurobondin, Meta dha sot pëlqimin për hyrjen në fuqi të ligjit

Një ditë pasi Presidenti ktheu në Kuvend ligjin për eurobondin maxhoranca ka reflektuar duke bërë amendimet e nevojshme dhe ka miratuar me 85 vota pro në parlament marrjen e këtij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!