Është e mrekullueshme, pasi quhet bimë shëruese. Nuk është nevoja të kërkoni në internet apo të porosisni ekstraktin e saj…
Një fotografe lesbike u fut në një klinikë në Ekuador ku njerëzit homoseksualë janë shtruar për tu ‘shëruar’ nga homoseksualiteti…
‘Droga e Hitlerit’. Për këtë etiketim po diskuton Gjermania. E përditshmja Bild shkruan se ‘droga e Hitlerit’ po përdoret masivisht…
Arthur Schopenhauer (22 shkurt, 1788 – 21 shtator, 1860) ishte filozof gjerman.  Ai më së shumti është i njohur për…
Të bëhesh i pasur nuk ndodh në një moment të papritur.  Thomas Corley, autori i “Zakoneve të pasura: zakonet e…
Pneumatikë për kuajt Materiali i rrotave të automjeteve siguron një kapje të mirë. Pse të mos i përshtasim për patkojtë…
Ëndrrat janë imazhe që shohim gjatë gjumit të natës dhe thuhet se transmetojnë emocionet e përjetuara gjatë ditës. Ata nuk…
Të gjithëve na hapet goja gjatë gjith kohës, por pse? Me intuitë ju do të mendoni se ka diçka të…
Tharëset e duarve mund të mbushin duart me baktere që qarkullojnë në banjë.  Në hapësirat pa tharëse, vetëm gjashtë koloni…
Blogu i udhëtimeve “The Balkanista” shkruan një letër të hapur për të gjithë fansat, ku shpjegon 10 arsye përse duhet…
8 oficerë policie u shkarkuan nga detyra pasi bënë përgjegjës minjtë për gjysmë ton marijuanë të zhdukur nga një magazinë.…
Shumë njerëz mendojnë se data 13 është e pafat. Për shumë nga ata që e mendojnë këtë, kur vjen data…

Lajmet e fundit

Shi dhe dëborë/ Moti kthen faqe, çfarë ndodh në fundjavë

Aktualitet

Shi dhe dëborë/ Moti kthen faqe, çfarë ndodh në fundjavë

Duke filluar nga kjo fundjavë, pritet ndryshimi i kushteve meteorologjike. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se ditën e Shtunë do të mbizotërojnë vranësirat dhe reshjet e shiut me intensitet të ulët...

Te paktën 6 të vdekur në Gjermani nga një sulm me armë

Aktualitet

Te paktën 6 të vdekur në Gjermani nga një sulm me armë

Gjatë një sulmi më armë në Gjermani ka të paktën 6 të vdekur Ngjarja ka ndodhur në ROT am See. Sipas njoftimeve te fundit përsonat janë vrarë gjate sulmit me armë...

‘Ndizet’ sherri Roza Lati- Enca: Çfarë po ndodh këtë herë

Show-biz

‘Ndizet’ sherri Roza Lati- Enca: Çfarë po ndodh këtë herë

Të gjithë tashmë janë në dijeni të sherrit që shpërtheu një vit më parë mes Encës dhe Roza Latit. Por zjarri vazhdon të mos shuhet pasi moderatorja ka hedhur sërish...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!