Shqipëria ka marrë kryesimin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE), në një kohë kur edhe vetë është…
ANDI BUSHATI/ Në këtë fund viti, Edi Rama, i’u ka dhuruar bashkëkombasve të vet, autoportretin e një lideri, që çdo…
AGRON GJEKMARKAJ/ Dorëzimi i mësuesit turk ditën e parë të vitit të ri ishte një akt i pastër nënshtrimi dhe…
Presidenti amerikan Donald Trump thotë shpesh se marrëdhëniet e tij me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un mbeten…
Kryeministri Edi Rama në mesazhin e tij për shqiptarët një ditë para Vitit të ri 2020, ka folur për nismën…
AGRON GJEKMARKAJ Kur të gjithë e kanë mend jen te “Mini-Shengeni” i Ramës e Vuçiçit, që, pasi humbëm Brukselin, na…
Nga Berat Buzhala LDK në njërën anë thotë që nëse nuk arrihet marrëveshja atëherë fajin për këtë e ka LVV…
Artur-Metani-te-Ligjet-568x400Më 23 dhjetor, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi përmbylli procesin e gjatë të vlerësimit të kandidatëve për Inspektorin e Lartë…
Presidenti i vendit, Ilir Meta, mbrëmë ishte në një intervistë përmbyllëse të viti 2019 dhe tha disa të vërteta shumë…
Nga Boldnews.al Nëse do i referohemi pamjes, me atë mjekrën e bardhë, një palë tespie në duar, i zhytur ndonjëherë…
Avokati personal i Donald Trump, Rudi Xhuliani ka akuzuar miliarderin Xhorxh Soros se ka përdorur influencën e tij për të…
Samiti i ri rajonal midis Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë, në Durrës, shënoi një tjetër nivel të ulët në…

Lajmet e fundit

“Gara e vdekjes”, Dakar zyrtarizon viktimën e dytë për vitin 2020

Sport

“Gara e vdekjes”, Dakar zyrtarizon viktimën e dytë për vitin 2020

Megjithëse ka kaluar më shumë se një javë nga përfundimi i edicionit 2020, Dakar ka konfirmuar namin e keq për rrezikshmërinë në garën më të famshme jashtë rruge. Pas tetë...

Bllokohet në banese 4 vjeçari zjarrfikësit me shkallë shkojnë ta nxjerrin

Aktualitet

Bllokohet në banese 4 vjeçari zjarrfikësit me shkallë shkojnë ta nxjerrin

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar për të ndihmuar një fëmijë i cili kishte mbetur i bllokuar dhe vetëm në apartament. Fqinjët kanë alarmauar policinë dhe zjarrfikësen e Gjirokastrës për të bërë të...

Kapen 108 kg drogë në kufirin me Greqinë, shoferi ...

Aktualitet

Kapen 108 kg drogë në kufirin me Greqinë, shoferi ...

Kapen 108 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Policia ka ndjekur një makinë në zonën e Kallpaqit në Kakavijë, mjet i cili shtoi shpejtësinë dhe u braktis nga shoferi, i cili është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!