Teatri Kombëtar/ Artistët vijojnë betejën, Kumbaro nuk pranon ftesën për takim

Hënë, 07 May 2018 13:56

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, një grupim artistësh e qytetarësh kundër vendimit të qeverisë për prishjen e godinës së teatrit, do të organizojë sot, më 7 maj, diskutimin publik të radhës në mbrojtje të Teatrit.

Në orën 19:00, përpara Teatrit Eksperimental, artistë dhe qytetarë do të takojnë deputetë dhe këshilltarë të Bashkisë për të diskutuar mbi mundësitë e ruajtjes së godinës së Teatrit Kombëtar, të cilën Qeveria Rama synon ta prishë.

Një ftesë i është drejtuar edhe ministres së Kulturën, Mirela Kumbaro, ftesë të cilën ajo nuk ka denjuar ta pranojë.  

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Globi

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Sergio Rossi, stilisti i njohur i këpucëve, ka vdekur në moshën 84 vjeçare. Nuk dihet ende shkaku i vdekjes së stilistit legjendar, i cili themeloi një nga markat më të...

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Moti

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Mot i variueshëm parashikohet te jete sot dhe neser, me ere te vrullshme dhe me prani te reshjeve te shiut.motSherbimi Meteorologjik Ushtarak ben me dije se dita e sotme parashikohet...

Çka na pret pas epidemisë?...

Aktualitet

Çka na pret pas epidemisë?...

Nga Skënder MULLIQI E para e mirë ndoshta pas gjithe këtyre marifeteve nga politikat mbrapshta, dhe nga epidemia , që ka mundësi të tërheqë vëmendjen , është “pushimi” i hajnive .Garda...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!