Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë ka reaguar sot mbi vendimin e Këshillit të Ministrave të BE pwr shtyrjen e vendimit për…
Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi zbardhi disa nga kushtet që BE i shtoi qeverisë shqiptare për të hapur negociatat. Ai e…
Debati për dështimin e hapjes së negociatave vazhdon ende në parlament. Deputeti demokrat Tritan Shehu ndërsa akuzon Ramën se dështoi…
Largimi i Ramës nga foltoeraj e Kuvendit, duke thënë se opozita nuk ka nivelin e duhur për të folur në…
Ministri gjerman për Çështjet e Evropës, Michael Roth, ka deklaruar për DW se Shqipëria duhet të luftojë kundër korrupsionit, krimit…
Ky mund të quhet pa frikë një nga fjalimet më të shkurtër të tij në historinë e parlamentit. Edi Rama ka…
Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, renditi 6 kushtet që sipas tij qeveria shqiptare nuk i kishte…
Kryedemokrati Lulzim Basha ftoi shqiptarët në një bashkim të madh kombëtar për të zhbllokuar integrimin e mbajtur peng nga krimi.…
Kryeministri Edi Rama nuk ka pranuar të diskutojë në parlament për çështjen më të rëndësishme për shqiptarët, atë të shtyrjes…
Cilësimin si  fitore të shtyrjes së afatit për hapjen e negociatave me Shqipërinë, nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan…
Deputeti demokrat Dashamir Shehi ka folur për dështimin e hapjes së negociatave. Në sallën e  parlamentit që po zhvillon debatin…
Marrëveshja për detin është në piken e fundit të zgjidhjes. Kështu është shprehur në një interviste në radion greke, Ministri i…

Lajmet e fundit

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Politikë

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar në lidhje me paketën ekonomike të qeverisë Rama për të ndihmuar familjet në nevojë dhe të vetëpunësuarit apo të punësuarit në biznesin e vogël në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!