Kryeministri ynë nuk rri dot pa u bërë qesharak në çdo vizitë që bën jashtë vendit. Edhe pse ndodhet në…
Edhe pse u bë pjesë e festimit absurd të mazhorancës se një ‘vendim historik’ tashmë ishte marrë dhe Shqipëria kishte…
Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, nëpërmjet një dalje për mediat nga Selia e PD-së ka denoncuar edhe një herë…
Nëpërmjet një statusi në rrjetin social në Facebook ish Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka shkruar mbi kërdinë që qeveria…
Ka pasur një reagim të ashpër nga ana e tij ministrit të Tregtisë dhe Industrisë të Kosovës, Bajram Hasani, sipas…
Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar të LSI-së nëpërmjet një statusi në faqen e tij në rrjetin social ‘Facebook’ ka…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e sotme një mesazh të qytetarit dixhital, ku denoncon kreun e Fondit të Sigurimit…
Në momentin e ngritjes së grupit të punës për ndryshimet në statutin e Partisë Demokratike, mësohet janë zhvilluar negociatat me…
Një tjetër denoncim vjen nga “qytetari dixhital” te ish-kryeministri Sali Berisha, për drejtoreshën e Hipotekës në Sarandë. Sipas denoncuesit, mesazhi…
U njoftua me bujë vizita e kryeministrit Rama në Gjermani dhe takimi i shumëpritur me Merkelin. Ai sapo ka mbërritur…
Qytetaria  evropiane, veçanërisht në aspektin njerëzor, është aq e lehtë për t’u shquar tek një person sa është e vështirë…
Pas lajmit për një mundësi të hapjes së negociatave, Rama do të zhvillojë në qershor një takim në Bundestag me…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...