Situatë e çuditshme/ Kush do ta shoqërojë Meghan Markle në altar?

Tuesday, 15 May 2018 16:42

Babai i Meghan Markle, Thomas Markle thuhet se nuk do të marrë pjesë në dasmën e së bijës, me princin Harry, duke nxitur spekulimet se kush do ta shoqërojë atë në altar.

Kjo është nga sfidat e shumta të çiftit mbretërortë cilët shpallën fejesën e tyre nëntorin e shkuar dhe lajmëruan se do të martoheshin në sytë e të gjithë botës në kishën e St. George's Chapel në Ëindsor.

Disa nga çështjet me të cilat është dashur të përballet çifti në rrugën e tyre të dashurisë deri në kurorëzimin që do të bëhet së shpejti në altar :

Thomas Markle, 73 vjeç, ka vendosur të mos marrë pjesë në ceremoninë martesore të vajzës së tij në kështjellën e Ëindsor, në perëndim të Londrës, ashtu siç ai kishte parashikuar, për të mos shqetësuar vajzën e tij, pasi pranoi se ishte paguar nga paparacet”, theksoi faqja informative TMZ.

Imazhet, që do të shiteshin 100 000 dollarë (84 000 euro) në mbarë botën, sipas tabloidit “Daily Mirror”, tregojnë 73-vjeçarin duke u përgatitur për martesën e ardhshme.

Kështu që mendohet se vjehëri I saj Prince Charles do ta shoqërojë atë në altar, ndërsa disa burime afër çiftit thojnë se mund ta shoqërojë princ Ëilliam, pasi ai ka kaluar më shumë kohë me çiftin, megjithatë mbetet për tu parë pasi asnjë informacion nga pallati mbretëror nuk është dhënë për këtë çështje.

Ushqim për gazetat

Kjo nuk është hera e parë që mediat britanike ndërhyjnë në jetën e Meghan, ato kanë folur për marrëdhëniet dhe martesat e para të saj, trashëgiminë dhe origjinën e saj me një nënë afro-amerikane dhe babain e saj nga Kaukazi. Gazeta “The sun” e sigmatizoi si zeshkane dhe pushimi I Princit Harry nga bjondet. Por Daily Mail shkoi më tej dhe shfaqte më shumë paragjykime, duke luajtur me stereotipet e afrikano-amerikanëve. Duke e cilësuar lagjen ku jetonte e ëma e saj si një zonë të rrënuar.

Paragjykimet raciste

Policia britanike gjeti një paketë në të cilën ndodhej një letër raciste për Meghan nga disa të panjohur, për më tepër që kandidati republikan Paul Nehlen, krijoi një imazh të kokës së MEGHAN me trupin e një njeriu që bëntë hamburger duke e paragjykuar atë.

Përplasjet publike

Në nëntor 2016, Princi Harry paralajmëroi mediat për ngacmimet e Markle, në një deklaratë të rrallë të lëshuar nga Kensington Palace.

Përktheu në shqip 55News.al

Modifikuar më Tuesday, 15 May 2018 18:08

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

Aktualitet

Edhe Llogaraja mbulohet nga borë e dendur, fshati pa energji elektrike

  Reshje dëbore ka pasur edhe në Llogara gjatë orëve të mbrëmjes dhe në orët e para . Temperaturat e ulëta kanë bërë që fshati turistik i Llogarasë të zgjohen në...

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

Moti

Erdhi dimri/Java nis me shi dhe dëborë në zonat malore, temperaturat do të zbresin deri në -8 gradë celsius

  Vendi ynë gjatë kësaj jave do të jetë nën mbizotërimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, që do të sjellin reshje shiu gjatë ditës së sotme, por edhe në vijim pritet...

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

Kronikë

U fut në tualet ti shpëtonte flakëve, si humbi jetën vajza 12 vjeçe

  Të tjera detaje janë bërë të ditura në lidhje me vdekjen e 12-vjeçares në Derviçan të Gjirokastrës, banesa e të cilës u përfshi nga flakët. Shkak i zjarri në banesë është...