Vendimi i papritur i Peter Cech, la futbollin për një tjetër sport

E Enjte, 10 October 2019 10:36

Majin e kaluar, Petr Cech vari dorezat në gozhdë, pas një karriere të gjerë si portier. E nisi karrierën në Çeki te Bisany, për ta vijuar te Sparta në Pragës, më pas te Rennes në Francë, për të kapur majën në Angli te Chelsea dhe Arsenali. Portieri çek, fitues i katër titujve kampion në Premier League, katër FA Cup, një Europa League dhe dy Community Shield me “blutë”, si dhe i një FA Cup dhe një Comunity Shield me “Topçinjtë” (është shpallur katër herë portieri më i mirë në Angli) hoqi dorë nga futbolli në moshën 36-vjeçare.

Ai mbylli një fazë dhe tani ka hapur një tjetër … duke luajtur në hokej mbi akull! Për befasinë e të gjithëve ka nënshkruar me skuadrën angleze Guildford Phoenix. “Jam i lumtur që më është është dhënë kjo mundësi. Shpresoj ta ndihmoj këtë ekip të ri për të arritur objektivat. Pas 20 vitesh si futbollist profesionist, do të jetë një përvojë e mrekullueshme të luaj një sport që unë kam dashur ta shoh dhe ta praktikoj që fëmijë,” – tha Cech pasi bëri zyrtar nënshkrimin për Guildford Phoenix, klub me të cilin mund të debutonte këtë fundjavë.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Aktualitet

“I bija telefonit, nuk ma hapte. Mora vesh se vajza kishte tentuar t’i jepte fund jetës”

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, Shqipja rrëfeu në studio se kur vajza e saj ishte 15 vjeç vendosi ta martonte. Gjërat po shkonin mirë deri...

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Aktualitet

VIDEO-PREKËSE/U diagnostikua me sëmundje të rëndë, nëna i vendos djalit dhe nuses unazat në emision

Rubrika ”Ka një mesazh për ty” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të zonjës Valbona. Ajo është diagnostikuar me një sëmundje tumorale dhe prej disa vitesh është...

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Aktualitet

FOTO/ Ngricat dhe bora, ARRSH informon për dy akset në Veri

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon normalisht. Pasi këto dy akse ishin problematike për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!