Propozim i çuditshëm në Angli, Premier League rrezikon të transferohet në… Kinë!

Premte, 03 Prill 2020 16:46

Një klub në Premier League është i gatshëm që të luajë në Kinë dhe ka bëtë një propozim konkret që takimet të zhvillohen atje vetëm e vetëm që të mbyllet sezoni aktual. Në momentin që në ishull janë të sigurt se rifillimi do të shtyhet sërish përtej 30 prillit, rritet dëshira e përbashkët për ta përfunduar sezonin 100% për të mos humbur 800 milionë eurot që garantojnë të drejtat tv.

Dhe për këtë arsye, sipas revistës “Athletic”, është nj klub të cilit nuk i përmendet emri, që është shprehur i gatshëm për t’u trasferuar në 5 milje larg, në Kinë, për të luajtur ndeshjet e kalendarit. Provokim ose jo, klubet janë të mendimit për të mbyllur sezonin dhe jo për ta ndërprerë atë, siç ndodhi dje në Belgjikë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!