Propozim i çuditshëm në Angli, Premier League rrezikon të transferohet në… Kinë!

Premte, 03 Prill 2020 16:46

Një klub në Premier League është i gatshëm që të luajë në Kinë dhe ka bëtë një propozim konkret që takimet të zhvillohen atje vetëm e vetëm që të mbyllet sezoni aktual. Në momentin që në ishull janë të sigurt se rifillimi do të shtyhet sërish përtej 30 prillit, rritet dëshira e përbashkët për ta përfunduar sezonin 100% për të mos humbur 800 milionë eurot që garantojnë të drejtat tv.

Dhe për këtë arsye, sipas revistës “Athletic”, është nj klub të cilit nuk i përmendet emri, që është shprehur i gatshëm për t’u trasferuar në 5 milje larg, në Kinë, për të luajtur ndeshjet e kalendarit. Provokim ose jo, klubet janë të mendimit për të mbyllur sezonin dhe jo për ta ndërprerë atë, siç ndodhi dje në Belgjikë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...