“Ishin kthyer në tmerrin e pronarëve të banesave në të gjithë Atikën”. Kështu shkruajnë mediat greke për 5 shqiptarët e arrestuar…
Intervista e Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi, dhënë të përditshmes “Nova Makedonija”, me rastin e Fitër Bajramit "Veza dhe…
Në prag të Ditës Botërore të Refugjatit, Papa Francesku dhe Selia e Shenjtë në Vatikan ka nderuar emigrantin shqiptar Petrit…
Ditët e fundit, shqiptarët janë të shqetësuar se qeveria shqiptare po e konsideron si mundësi, që të ngrihen disa kampe…
Kreu i Kushtetueses, Bashkim Dedja ka folur për herë të parë për mediat, pasi kaloi me sukses procesin e Vettingut…
Shtatë shqiptarë dhe një italian janë vënë në pranga në Italinë fqinje, të akuzuar si pjesë e një grupi që…
Opozita ka provuar të gjitha mënyrat për të shmangur censurën e mazhorancës për të ndërprerë fjalën e deputetëve demokratë e…
KPK ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin Ilir Toska. Vendimi është dhënë mesditën e sotme. Një ditë më parë KPK u…
Në analizën vjetore të Avokatit të Populli, kreu i këtij institucioni Erinda Ballanca thotë se nga 188 rekomandime drejtuar institucioneve…
Vendimi për shembjen e Teatrit Kombëtar është shoqëruar me polemika të shumta dhe protesta nga ana e artistëve. Së fundmi,…
Policia e Vlorës ka saktësuar peshën e hashashit të gjetur një ditë më parë në Gjirin e Bristanit, dhe bëhet…
Një grua shqiptare ka humbur prej 10 ditësh pa lënë asnjë  gjurmë në Itali. Ngjarja ka ndodhur në Marina di…

Lajmet e fundit

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

Aktualitet

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu përmes vajzës së xhaxhait. Kushtet...

Izraeli sërish në zgjedhje

Globi

Izraeli sërish në zgjedhje

Parlamenti izraelit vendosi që vendi të mbajë zgjedhje të reaj më 2 mars të vitit që po vjen, të tretat me radhë në më pak se një vit, pasi që...

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Aktualitet

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmë në Burrel, ku pre e sulmit ka rënë një person që sapo kishte dalë nga banka. Sipas “News 24”, disa persona të maskuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!