Pas akuzave të Sali Berishës për deputeten e PS-së, Elisa Spiropali në lidhje me blerjen e një makine të re…
Jo vetëm deputetët dhe kryetarët e bashkive, por edhe qytetarët e tjerë që morën pjesë në protestën e 5 prillit…
Ditën e nesërme biznesi i vogël dhe i mesëm në kryeqytet në shenjë proteste kundër skemës së TVSH-së, do të…
Aktori i dashur për gjithë shqiptarët, Bujar Asqeriu ka dhënë sot një mesazh të fortë për të gjithë politikanët shqiptarë…
Nga Klodiana Lala  I shumëkërkuari Admir Murataj Nikaj është njeriu që organizoi 2 grabitjet e blindave me para në rrugën e…
Mbi 1000 ankesa për procedura të parregullta në prokurimet publike u proceduan tek Komisioneri i Pprokurimit Publik gjatë vitit të…
Shqiptarët po kërkojnë gjithnjë e më shumë jo vetëm të largohen nga vendi, por edhe të bëhen qytetarë me të…
Ndërsa të ardhurat buxhetore në muajin shkurt rezultuar në rritje rreth 35 milionë dollarë krahasuar me një vit më parë,…
Artistët kanë prezantuar projektin e ri për Teatrin Kombëtar, duke ruajtur godinën e teatrit ekzistues dhe kundërshtuar projektin e qeverisë…
Një shqiptar 37 vjeçar, i cili punonte në ndërtim në Itali, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi ka rënë…
Duket paradoksale, por është e vërtetë. Një kullë e lartë po ngre krye në pyllin e Divjakës, ndërsa pak metra…
Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një rast ku një ish-punonjës i policisë Bajram Qarri i ka dërguar foto nudo…

Lajmet e fundit

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Bota Shqiptare

Tentuan të vidhnin të moshuarën, policia vihet në ndjekje por ata kryejnë një tjetër grabitje. Kush janë shqiptarët e arrestuar

Dy hajdutë shqiptarë, që po vëzhgoheshin prej disa javësh nga policia italiane, u arrestuan menjëherë pasi vodhën një banesë në Villapinta, një qytezë në Monte, ndërsa kishin provuar të kryerin...

Politikë

Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar se çështja e Gjykatës Kushtetuese duhet...

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Aktualitet

Itali, shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh, 4 të vdekur

Të paktën katër persona kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur rëndë pas dy shpërthimeve të njëpasnjëshmë në një fabrikë fishekzjarrësh në Mesina, Itali. Ndërkohë një tjetër person rezulton i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!