×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Parku i Liqenit është kthyer tashmë në një destinacion shumë të pëlqyer për qytetarët e Tiranës falë investimeve të kryera.…
Policia ka arrestuar ditën e djeshme fatorinon e autobusit urban të linjës Tiranë-Vorë, pasi ky i fundit së bashku me…
Pas tre ditësh protestë para Drejtorisë së policisë Tiranë, sot pritet vendimi i Gjykatës për 23 personat e arrestuar. Protesta…
Një histori inspiruese dhe e bukur si ajo e Jamabërit … Jamarbër Hoxha, sot 7 vjeç është fëmijë me probleme…
Kontrolli i Lartë i Shtetit ka arritur në konkluzionin se gjatë vitit 2017, janë vjedhur 826 milionë euro, ku përfshihen…
Mëngjesin e së hënës lagjja “Kushtrimi” në qytetin e Vlorës është zgjuar në panik nga alarmi për një granatë dore.…
 Ndërkohë që Tirana dhe Kukësi ziejnë nga protestat, kryeministri vazhdon axhendën e vet. Ai,  me anë të një statusi në…
Ka reaguar nëpërmjet një statusi në facebook kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i cili ka akuzuar Ramën…
2o qytetarë kuksianë të arrestuar nga policia në mënyrë të jashtëligjshme gjatë natës ndodhen në Tiranë. Për asnjë prej tyre…
Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku një shtetas i ka dhënë fund jetës duke…
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka ironizuar institucionet shqiptare në luftën kundër krimit dhe korrupsionit në 1 prill, që…
 Prej ditës së sotme, të gjithë shqiptarët , taksën për banesën do t'a paguajnë në bazë të vlerës dhe jo të sipërfaqes.  Vlera do të përcaktohet nga kadastra fiskale dhe jo nga çmimi me të cilën e kemi blerë banesën.  Kadastra është programi kompjuterik që përmban vlerën e pronave në çdo zonë në të gjithë Shqipërisë. Kështu, në bazë të zonave në të cilën ndodhet biznesi apo banesa juaj, do të përcaktohet vlera e taksës, pavarsisht nga sipërfaqja. Ligji ka hyrë në fuqi më 1 janar të këtij viti dhe do të aplikohet prej 1 prillit. Por, sa do paguajnë qytetarët?  Qytetarët do të paguajnë për banesat e tyre 0.05% të vlerës së pronës (që do përcaktohen nga kadastra), ndërsa për bizneset do të jetë 0.2 të vlerës, të ardhura të cilat do të shkojnë për pushtetin vendor. Nga 1 prilli, taksa e pronës do të mblidhet nëpërmjet faturës së energjisë elektrike. Tashmë prej…

Lajmet e fundit

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...