Shoqata Gjermane e Industrisë dhe Tregtisë në Shqipëri (DIHA) organizoi pritjen e përvitshme të DIHA-s, për të diskutuar mbi aktualitetin…
Kosova është goditur nga një lëkundje e fortë tërmeti pasditen e sotme.   Sipas “Emsc”, lëkundja kishte një magnitudë prej…
Pas zhurmës së madhe të krijuar në rrjet lidhur me shkëputjen e Meghan Markle dhe Princ Harry nga familja mbretërore,…
Autoritetet shqiptare njoftuan sot se kanë urdhëruar dëbimin nga Shqipëria të dy diplomatëve iranianë, të cilët janë shpallur persona të…
Me rastin e 21-vjetorit të Masakrës së Reçakut, Këshilli I Ambasadorëve Shqiptarë, përmes një deklarate, shprehet se, ngjarja e rëndë…
Krimet e shumta të kohëve të fundit në Lushnje kanë shkaktuar furtunë në komisariatin e këtij qyteti. Është shkarkuar shefi…
Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranë, Elisabeta e Imeraj shoqëruar edhe me kreun e Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, zbuluan detaje…
Me pistoletë, por edhe me thika e shkopinj. Shtatë persona, të gjithë të rinj shqiptarë në Pesaro hynë  gjatë natës…
Para disa ditësh, rajoni i qetë i Ulmit të Ri në Gjermani u trondit nga një operacion policor. Mbi 500…
Dy muaj para vendimit për negociatat, Eurokomisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi do të zhvillojë takime zyrtare sot dhe nesër, në…
Me pistoletë, por edhe me thika e shkopinj. Shtatë persona, të gjithë të rinj shqiptarë në Pesaro hynë  gjatë natës…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë, ku një 83-vjeçare ka humbur jetën pasi banesa e saj u përfshi…

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!