Një sasi e konsiderueshme marijuane, e cila po transportohej me një kamion të ngarkuar me perime, është ndaluar këtë…
  Një sulm terrorist ka ndodhur dje në Vjenë të Austrisë, duke lënë të vdekur katër civilë dhe të plagosur…
  Çdo ditë që kalon e bën edhe më të vështirë situatën e koronavirusit në Shqipëri. Ditën e sotme janë…
  Adem Demiri (Halili) është polici hero nga Kosova që arrestoj mbrëmë terroristët në Vjenë. Ademi mbrëmë u bë hero…
  Tre policë që luftuan dje me terroristët ishin shqiptarë nga Kosova. Kështu tha ministrja e jashtme e Kosovës, Meliza…
  Mbyllet Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, kjo pasi 4 gjyqtare dhe 6 sekretare në Vlorë rezultuan me COVID-19.…
  Studentët nuk ndalen. Ata kanë vijuar që të protestojnë sërish përballë Ministrisë së Arsimit, ku kërkojnë që mësimi të…
  Përhapja e virusit SARS-CoV-2 është më e qartë deri në këto momente, por hulumtimet vazhdojnë. Bazuar në informacionin e…
  Studentët në protestë, kërkojnë rikthimin në auditoreTë gjitha universitetet në Shqipëri do ta zhvillojnë mësimin online sipas një vendimi…
  Ditën e sotme nis viti i ri akademik 2020-2021. Komiteti Teknik i Ekspertëve pak ditë më parë vendosi që…
  Në Shqipëri, muaji Tetor u mbyll me një përkeqësim të situatës së pandemisë së Koronavirusit, me një shtim të…
  Koço Devole, artisti, regjisori dhe skenaristi, 77 vjeçar prej 10 ditësh është infektuar me koronavirus. Mbrëmjen e djeshme Devole…

Lajmet e fundit

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Politikë

Kontjana Kuçi/Më 25 prill Durrësi do i thotë JO sektit abuziv të betonit dhe korrupsionit.

Vetëm korrupsion, vjedhje dhe abuzime me rrugë që prishen e ndryshohen vazhdimisht vetëm për t’u shtruar me beton e për afera korruptive. Banorët e Durrësit janë të revoltuar për katraurën urbanistike...

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

Politikë

Bahri Shaqiri: Më 25 prill nis rindërtimi dhe shpresa për Shijakun, Durrësin dhe mbarë Shqipërinë

  Përfaqësuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka publikuar një video nga Erzeni dhe shkruan se ky lumë po ndotet gjithnjë e më shumë. Nga ana tjetër, Shaqiri thotë se pallatet...

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

Politikë

Presidenti Meta: Manastiri i Shën Gjon Pagëzorit në Dibër të Madhe, qendër e rëndësishme pelegrinazhi

  Presidenti Ilir Meta ka vizituar Manastirin e Shën Gjon Pagëzorit, në Mbiguri së Dibrës së Madhe, i cili është një nga objekte fetare më të rëndësishme për besimtarët ortodoksë. Gjatë takimit...