Në lidhje me dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, gjatë ditës së sotme, Presidenti Hashim Thaçi do ketë një takim zyrtar…
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ka ngecur prej kur Qeveria…
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë në një deklratë bërë publikë gjatë ditës së sotme ka uruar popullin e Kosovës dhe të…
Nga Skënder MULLIQI Kur shumë politikanëve nuk i intereson Zoti e as njeriu, çka mund të themi këtu?! Këta njerëz…
Revista e njohur gjermane “Der Spiegel”, në një analizë të botuar të dielën shkruan se Kosova ka ndyshuar, nga nje…
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se vendimi për shfuqizimin e taksës doganore 100 për qind për importet nga…
Nga Skënder MULLIQI Deri sa politika të kuptohet si profesion që sjellë profite dhe benificione, dorëheqje zor që do të…
Një situatë e pakëndshme e është regjistruar në takimin e kryeministres së Serbisë, Ana Brnabic dhe ministrat e qeverisë me…
Qeveria e re e Kosovës synon ta zëvendësojë taksën 100% mbi mallrat serbe dhe boshnjake me reciprocitet politik dhe ekonomik.…
Duke reaguar për formimin e qeverisë së re të Kosovës, ish-kryeministri Ramush Haradinaj, i ftuar në studion e Zërit të…
Nënkryetarja e LDK- së Vjosa Osmani është zgjedhur kryetare e Kuvendit të Kosovës.   Osmani mori 65 vota. Kundër nuk kishte…
Menjëherë pas miratimit të qeverisë së re me kryeministër Albin Kurtin, tashmë ish-kryeministri Haradinaj e ka vlerësuar votimin e sotëm…

Lajmet e fundit

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Aktualitet

Nuk lejohen të kalojnë kufirin/ Fëmijë, gra dhe burra kalojnë natën në të ftohtë mes Greqisë dhe Shqipërisë

Vijon të jetë e rëndë dhe problematike situata me qytetarët shqiptarë, të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës. Gati 40 persona vazhdojnë të qëndrojnë mes kufirit shqiptaro grek teksa nuk lejohen...

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Globi

Lajme të mira nga Franca, në 24 orë humbin jetën vetëm 441 persona. Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve

Lajme të mira vijnë nga Franca sa i përket numrit të viktimave nga koronavirusi. Mediat vendase raportojnë se në 24 orë kanë ndërruar jetë 441 persona, një numër më i ulët se...

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Globi

Pas kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar edhe e dashura e tij shtatzënë e infektuar me koronavirus

Carrie Symonds, e dashura e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, konfirmoi se është prekur nga koronavirusi. Johnson vetë rezultoi pozitiv me koronavirus javën, ndërsa e dashura e tij, e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!