Ka shkuar në 4 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e përplasjes së dy makinave në…
  Rritja e numrit të vetëvrasjeve në Shqipëri u atribuohet faktorëve ekonomikë dhe socialë. Teksa niveli i tyre vijon të…
    Pesë muajt e parë të këtij viti regjistruan 25 vrasje, 6 më shumë se në të njëjtën periudhë…
  Një ngjarje e rëndë sapo ka ndodhur në minierën e Martaneshit. Eshtë shembur një galeri, ku dyshohet se ka…
  Kanë qenë plot 50 orë betejë me flakët e zjarrit për forcat zjarrfikëse, të cilat mëngjesin e të shtunës,…
  Përfshirja në skemat e fajdeve të të afërmve të oficerit të policisë gjyqësore Leonart Qorri, përbën konflikt interesi të…
  Tragjedi në familjen e njohur tiranase, me mbiemër Karapici. Pak ditë pas vdekjes së doktorit Fatmir Karapici, ndahet sot…
 Pandemia e Covid-19 ka rezultuar më fatale në Shqipëri se në gjithë shtetet e tjera të Europës.Të dhënat nga Eurostat,…
  Një person i cili ka qenë i shtruar në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’, Andon Qako, bëri një deklaratë të fortë…
  Një oficer i burgut të Peqinit ka humbur jetën në aksidentin tragjik që ndodhi mëngjesin e sotëm në Rrogozhinë.…
Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Rubikut dhe mbarë opinionin publik. Tre anëtarë të së njëjtës familje…
  Rreth një vit më parë, Italia, e më pas Europa, përfshirë Shqipërinë, nxituan të vendosnin karantina të ashpra përballë…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...