Presidenti i Republikës Ilir Meta ka qenë një ndër tifozët e Kombëtares Shqiptare sot në Elbasan Arena. Ai ishte në…
Abuzimi me pushtetin nuk njeh kufij! Pushtetarët, pasi vunë pasuri të madhe, fituan prona publike, blenë vila në zonat urbane…
Pas marshimit protestë të zhvilluar pasditen e sotme në qytetin e Shkodrës, kryeministri Edi Rama, ka marrë dhe një tjetër…
Ish mjaftistja e konvertuar në socialiste, Elisa Spiropali është një nga ‘përkëdhelëset’ personale të Edi Ramës. Dhe në fakt kryeministri…
Pas shkarkimit të deputetit të PS-së Gjetan Gjetanit, pasi kritiko policinë se nuk po bënte punën siç duhej, një foto…
Pas dështimit në Shkodër ,Arta Marku ka organizuar një takim me drejtues drejtuesit e Prokurorive të Rretheve Gjyqësore dhe të…
Qytetarët e Shkodrës së bashku me drejtuesit lokalë të bashkisë po protestojnë duke marshuar kundër krimit, pas ngjarjeve të fundit…
Denoncimi që deputeti i Partisë Socialiste i bëri policisë së inkriminuar të qeverisë së Rilindjes meriton një trajtim serioz së…
Pasditen e sotme në qytetin e Shkodrës do të zhvillohet një protestë e pazakontë. Qytetarët shkodranë, së bashku me drejtuesit…
Pas zhvlerësimit të policisë nga ana e gjykatës i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i Ish-ministrit të Drejtësisë i cili…
Opozita kërkon nga kryeministri Rama që të votojë ligjin për vetingun për politikanët, të cilin PD e depozitoi sot në…
Gjobvënia nga kriminelët dhe personat e rrezikshme tashmë është bërë standard në Shqipëri. Siç duket jo vetëm në Shkodër, por…

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!