Serie A futet në karantinë, ku si pasojë e frikës nga Koronavirus, një pjesë e mirë e ndeshjeve në program…
Një situata aspak normale është regjistruar në fundin e ndeshjes mes Fenerbahces dhe Galatasarayt. Të zemëruar me humbjen në derbi…
Florian Kamberi bëri një paraqitje të shkëlqyer në ndeshjen që ekipi i tij Rangers zhvilloji ndaj St Johnstone (2-2). Sulmuesi…
Tyson Fury kthehet në fronin e peshave të rënda, duke fituar gjerdanin e WBC dhe e bën në mënyrën më…
Manchester City edhe pse shumë larg Liverpool në renditjen e Premier League i ka dhënë fund dilemave për vendin e…
Pas thirrjeve “Rama ik” në ndeshjen mes Tiranës dhe Kukësit, edhe sot stadiumi “Air Albania” është shndërruar në qendrën e…
Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë…
Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e…
Në media spanjolle u përhap lajmi se bisedimet mes Real Madrid dhe Sergio Ramos për rinovimin e kontratës janë duke…
Për Cristiano Ronaldo arritjet nuk përfundojnë kurrë. Kampioni portugez në 2020 po udhëheq me gola një Juventus në vështirësi në…
Në Serie A këtë sezon po bëhet një garë e fortë për titullin kampion mes tre skuadrave, Juventusit, Lazios dhe…
Megjithëse jemi në fazën më delikate të këtij sezoni, Barcelona e ka bërë gati pamjen e uniformave për sezonin e…

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!