Revista e madhe gjermane dhe më prestigjozja, "Der Spiegel", i ka kushtuar një reportazh ngjarjeve të ndodhura në futbollin shqiptar,…
“El Clasico” i futbollit Barcelona-Real Madrid rrezikon të mos luhet fundjavën e ardhshme, në datën 26 tetor. Federata spanjolle e…
Trajneri, Skënder Gega është në tratativa serioze për të nënshkruar në futbollin aziatik. Ish tekniku i Partizanit, të cilët i…
Albert Kastrati, ish-kryetari i Plisav, i cili u largua nga drejtimi i tifo-grupit bardhekaltër vetëm tri ditë më parë, ka…
Vazhdon jehona e festimit ushtarak të futbollistëve të Turqisë edhe në sfidën ndaj Francës, veç asaj me Shqipërinë. UEFA ka…
Ylli i Manchester City, Sergio Aguero, është përfshirë në një përplasje të keqe të makinave (aksident automobilistik) përpara sfidës së…
Një skandal bullgar e ka dekurajuar edhe njëherë futbollin ndërkombëtar. Rast i ri i racizmit, këtë herë gjatë një ndeshjeje…
Tradhëtia e bashkëshortes së tij, Wanda Nara me shokun e tij më të ngushtë, Icardin u duk se prishi një…
Edi Reja do të drejtojë dhe për 2 vite Shqipërinë. Edi Reja nuk do të largohet Kombëtarja. Tekniku i Shqipërisë…
Në datën 26 tetor, është programuar që të luhet “El Clasico” e parë e këtij sezoni mes Barcelonës dhe Realit,…
Mauro Icardi insiston se ai ia dëshiron më të mirat Interit në çdo garë dhe pret që sulmuesi i ri…
Futbolli shqiptar ndodhet në zi. Ndahet nga jeta në moshën 87 vjeçare ish - Presidenti i FSHF, Miço Papadhopulli. post…

Lajmet e fundit

Kushtetuesja në Venecia, Gjata: Është pa efekvitet!

Politikë

Kushtetuesja në Venecia, Gjata: Është pa efekvitet!

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata tha në studion e lajmeve në RTV Ora se çuarja e çështjes së Gjykatës Kushtetuese në Komisionin e Venecias nuk ka asnjë...

Këto janë 10-këngëtaret më të pasura të vitit

Kulturë

Këto janë 10-këngëtaret më të pasura të vitit

Revista Forbes ka lëshuar një listë të yjeve të Pentagram që u pasuruan në vitin 2019, dhe siç do ta shihni, këngëtarët e famshëm panë që pasuritë e tyre të...

“Nuk jam b***lëpirës”: Conte tregon raportin me lojtarët, “i them si të bëjnë dashuri”

Sport

“Nuk jam b***lëpirës”: Conte tregon raportin me lojtarët, “i them si të bëjnë dashuri”

Antonio Conte në të gjithë fushën. Atë të lojës e atë të dashurisë. Nga kuadrati i gjelbër në krevatin e shtëpisë, nga puna tek familja, tekniku i Inter rrëfehet për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!