Të gjithë e shohin favorit për të kaluar në çerekfinale dhe mes pretendentëve për të fituar Champions League. Por Bayern…
I pari konsiderohet si “Zot” në Napoli, por tjetri është “Mesia”, i përzgjedhuri i futbollit. Maradona dhe Messi, klas dhe…
Në një kohë kur Serie A është në emergjencë totale duke mbyllur dyert për këtë fundjave, alarmi bie dhe në…
Trajneri i Çelsit, Frenk Lampard, u shpreh në konferencën për shtyp se ndeshja me Bajernin ishte më e rëndësishmja e…
Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur…
Humbja me “poker” golash e pësuar në Shkodër ka trazuar edhe një herë situatën në shtëpinë e Luftëtarit, një humbje…
Eden Hazard ishte blerja më e madhe e Real Madrid në merkaton e verës, një lojtar për të cilin investuan…
Serie A futet në karantinë, ku si pasojë e frikës nga Koronavirus, një pjesë e mirë e ndeshjeve në program…
Një situata aspak normale është regjistruar në fundin e ndeshjes mes Fenerbahces dhe Galatasarayt. Të zemëruar me humbjen në derbi…
Florian Kamberi bëri një paraqitje të shkëlqyer në ndeshjen që ekipi i tij Rangers zhvilloji ndaj St Johnstone (2-2). Sulmuesi…
Tyson Fury kthehet në fronin e peshave të rënda, duke fituar gjerdanin e WBC dhe e bën në mënyrën më…
Manchester City edhe pse shumë larg Liverpool në renditjen e Premier League i ka dhënë fund dilemave për vendin e…

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...