Të jesh me dikë është goxha e vështirë. Sidomos në filma horror ku forca njerëzore, mbi njerëzore, okulte, psikoseksuale a…
Nga Gani Mehmetaj E shikoja dhe nuk u besoja veshëve për ato që më thoshte. Ku i kishte mësuar këto…
"Rrjedh në këngë e ligjërime" është koncerti, që i dedikohet krijimtarisë së kompozitorit Feim Ibrahimi, në gjithë gjinitë krijuese të…
Së shpejti pritet të publikohen këngët pjesëmarrëse në Festivalin e TVSH-së në dhjetor. Me gjithë kritikat, fjalët e thashethëmet rreth…
Me një faleminderit për këtë mbrëmje të mrekullueshme përshëndetej çifti gjerman Ahrens të shtunën mbrëma nga anëtarët e shoqatës URACult…
Jani Tase, i cilësuar si themeluesi i këngës qytetare fierake është ndarë nga jeta. Lajmi është bërë i ditur nga…
Kjo është lista me 15 filmat me klikimet më të shumta në faqen e IMDb-së ( Internet Movie Database )…
Prej disa vitesh Noizy ka njoftuar fansat e tij se është duke punuar për një rol në një film gjerman.…
Dashnor Diko ishte i thirrur ditën e djeshme në emisionin e mbasdites ‘Rudina’ . Këngëtari foli per jetën e tij…
Autoritetet austriake nisën hetimin ndaj fituesit të çmimit Novel në Letër, shkrimtarit Peter Handke, për të zbuluar nëse ai ka…
Një qytetare franceze, Valentine Monnier, ka akuzuar regjisorin Roman Polanski se e ka përdhunuar në vitin 1975. Fotografe, artiste dhe…
Që prej 26 shtatorit, në libraritë e Parisit gjendet një libër i veçantë, ”Lahuta e Malësisë” e At Gjergj Fishtës,…

Lajmet e fundit

Dyshohet se vrau një person në Vlorë, ekstradohet nga Italia 32-vjeçari

Aktualitet

Dyshohet se vrau një person në Vlorë, ekstradohet nga Italia 32-vjeçari

Një 32-vjeçar është ekstraduar nga Italia pasi akuzohet për vrasjen e një shtetasi. 32-vjeçari i shpallur në kërkim dhe u ndaluar në Itali ndërsa ekstradimi u krye nga Interpol Tirana. 32-vjeçari njihej...

Vrasja që tronditi Vlorën, ekstradohet ekzekutori i biznesmenit

Aktualitet

Vrasja që tronditi Vlorën, ekstradohet ekzekutori i biznesmenit

Ekstradohet nga Italia, Ergest Avdiu, i akuzuar për vrasjen e biznesmenit Vasil Dervishaj në qershor të vitit të kaluar në Vlorë. "Nga Z.Q.K Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Milano, Itali...

Lista e pasgoditjeve të tërmetit nga ora 00.00 e deri në mëngjes, datë 7 dhjetor

Aktualitet

Lista e pasgoditjeve të tërmetit nga ora 00.00 e deri në mëngjes, datë 7 dhjetor

IGJEUM ka monituar disa pasgoditje. Lista e pasgoditjëve të tërmetit nga ora 00.00 e deri në mëngjes, datë 7 dhjetor është si më poshtë: Data: 07/12/2019Ora: 06:18:36M=2.9Place: 4 km V-P Fushe-Kruje41.5°...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!