10 vjet burg për efektivin që vrau Klodian Rashën, babai: Kjo nuk Nevaldo Hajdarajn ish-efektivi i forcave Shqiponja u…
Uran Kostreci, nje jete-deshmi qe na le nje borxh te pashlyeshem Sot u nda prej nesh Uran Kostreci, poeti, publicisti,…
  Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar dhe plagosur avokatin Marjo Mejdi në Sarandë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën…
  Zbulohen detaje të reja nga dosja e megaoperacionit ku u arrestuan zv.drejtori i Policisë Vendore të Vlorës, Ilirjan Balla,…
  Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Velipojë, pas masakrës me katër të vrare.Ka shpërthyer një bombol gazi…
  Shqipëria përmendet si shteti kryesore i origjinës së kanabisit në Europë dhe i gjashti në botë për periudhën 2015-2019,…
  Pas ngjarjes në Velipojë, një tjetër konflikt ka lindur në jug të vendit për sa i përket shfrytëzimit të…
  Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e rëndë me 4 të vdekur dhe 2 të plagosur në Velipojë. Policia…
  Pas masakrës për shezllonët në plazhin e Velipojës, në vendin e ngjarjes ka shkuar dhe kreu i Policisë së…
  Në përplasjen me armë në Velipojë që regjistroi masakrën më të madhe në këtë sezon turistik, viktima mbetën 4…
  Përplasja që shkaktoi katër viktima, ka bërë që pushuesit të largohen, pasi ndihen të pasigurtë. Ata janë shprehur se…
    Plazhi i Velipojës u trondit nga një ngjarje e rëndë që u shënua 30 minuta pas mesnatës së…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...