Një bandë shqiptaro-serbe është goditur gjatë natës së kaluar në Selanik të Greqisë. Mediet fqinje raportojnë se banda ishte…
    Goditet dhe thyhen xhamat e makinës së një biznesmeni nga Shkodra. Sipas korespondentit të Panorama, makina tip Tiguan…
    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në…
    Piktori Mustafa Arapi ka ndërruar jetë prej COVID-19 në moshën 70-vjeçare. Ai nuk e fitoi dot betejën me…
    Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Afganistan, ku ka ndërruar jetë një ushtar shqiptar që ishte me…
  “Që nga e shtuna e kaluar, telefoni i tij është i fikur dhe i paarritshëm”, kështu shkruajnë mediat italiane…
  Moisi Habilaj është arratisur në Itali, pasi Policia shkoi për ta rikthyer në burg pas vendimit të Gjykatës së…
  Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga koronavirusi ish-ministri i Transporteve Ilir Mata. Ikja e tij ka lënë një…
  Ish-ministri dhe ish-deputeti Genc Pollo jep një mesazh ngushëllimi për ndarjen e parakohshme nga jeta të kantautorit Kujtim Prodani,…
  Një pjesë e personave të lënduar, të cilët janë në gjendje më të rëndë si pasojë e djegieve që…
  Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ditën e sotme në Ferizaj të Kosovës. Shpërthimi u regjistrua rreth orës 15:00…

Lajmet e fundit

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

Politikë

PS vihet në lëvizje për zgjedhjet e pjesshme vendore/ Zbulohet kandidatja e Shkodrës

  Pas dekretimit të datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore më 6 Mars, Partia Socilaiste është vënë në lëvizje dhe ka përzgjedhur disa prej kandidatëve. Kryeministri Edi Rama ka vendosur që Majlinda...

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Kronikë

Sasia prej 500 kg drogë e kapur në Mal të Zi në kamionin me bimë medicinale mbetet “jetime”. Zbardhet dëshmia e shoferit dhe pronarit të ngarkesës

Drejtuesi i kamionit ku u kap sasia prej 500 kg drogë e llojit marijuanë në Malin e Zi ka deklaruar se nuk kishte dijeni mbi praninë e lëndës narkotike, e...

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

Lifestyle

Fushata e re e markës “Gucci” përballet me kritika të shumta duke përdorur kafshë të vërteta për të festuar “Vitin Kinez të Tigrit”

  Marka luksoze e modës Gucci është përballur me kritika për fushatën e saj të fundit për të cilën ka paraqitur tigra të vërtetë. Pasi janë publikuar disa foto të fushatës...