U nda nga jeta pas një semundje të gjatë dhe të pashërueshme në moshën 66 vjecare shkrimtarja dhe gazetarja…
  Një shtetas shqiptar është vënë nën prangat policisë në Kolumbi, pas një operacioni të kryer në bashkëpunim me DEA.…
  Agjencia e lajmeve Reuters tha se gazetari i saj, Danish Siddiqui, është vrarë duke mbuluar një përleshje midis forcave…
  10 vjet burg për efektivin që vrau Klodian Rashën, babai: Kjo nuk Nevaldo Hajdarajn ish-efektivi i forcave Shqiponja u…
Uran Kostreci, nje jete-deshmi qe na le nje borxh te pashlyeshem Sot u nda prej nesh Uran Kostreci, poeti, publicisti,…
  Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar dhe plagosur avokatin Marjo Mejdi në Sarandë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën…
  Zbulohen detaje të reja nga dosja e megaoperacionit ku u arrestuan zv.drejtori i Policisë Vendore të Vlorës, Ilirjan Balla,…
  Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Velipojë, pas masakrës me katër të vrare.Ka shpërthyer një bombol gazi…
  Shqipëria përmendet si shteti kryesore i origjinës së kanabisit në Europë dhe i gjashti në botë për periudhën 2015-2019,…
  Pas ngjarjes në Velipojë, një tjetër konflikt ka lindur në jug të vendit për sa i përket shfrytëzimit të…
  Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e rëndë me 4 të vdekur dhe 2 të plagosur në Velipojë. Policia…
  Pas masakrës për shezllonët në plazhin e Velipojës, në vendin e ngjarjes ka shkuar dhe kreu i Policisë së…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...