Nga Kastriot Dervishi   Mjafton të lexoni këtë letër të gjatë të Haki Toskës, për të kuptuar atë që ka…
Nga Kastriot Dervishi Pas vdekjes së Avni Rustemit më 22 prill 1924, në vijim, opozita e kohës organizoi një varrim…
Nga Kastriot Dervishi Deri në vitin 1966, në bazë të platformës së fshehtë, oficerët e Sigurimit nënshkruanin një deklaratë besnikërie…
Nga Kastriot Dervishi Esat Toptani në vitet 1912-1913 ishte figura kryesore që mbrojti Shkodrën dhe mundësoi që ajo t’i mbetej…
Nga Kastriot Dervishi Më 17.11.1943, batalionet Gorë Opar dhe “Tomori”, si dhe një pjesë e “Hakmarrjes” sulmuan, vranë, dëgjon dhe…
Nga Kastriot Dervishi Djali i një familjeje arratiset në Jugosllavi. Si plot raste, jugosllavët që bashkëpunonin ngushtë me regjimin e…
Nga Kastriot Dervishi Një i ashtuquajtur dekret i Presidiumit të Kuvendit Popullor, nr.3005, datë 23.11.1959, i ndalonte kthimin në atdhe…
  Sot shënon 21 vite nga ndalja e bombardimeve të NATO-s kundër forcave serbe. Sulmet nisën në 24 mars, për…
Nga Kastriot Dervishi   Kishte vazhdimisht një ëndërr, të shkonte jashtë shtetit e të përkushtohej në filmografi apo diçka e…
1979/Rinia, Pali dhe kryeministri Nga Kastriot Dervishi Kryeministri i kohës (djathtas) ka ardhur të takojë rininë heroike që merrte pjesë…
Nga Kastriot Dervishi Më 6.6.1945, ora 12.25, pas 13 vendimeve të Gjyqit Ushtarak të Krahinës Ushtarake të Krahinës së Parë,…
Nga Kastriot Dervishi Më datën 28.5.1990 në sektorin e pikës kufitare Rrajcë u vra Kujtim Seit Xhaja vjeç 32 dhe…

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!