Të shtëna me armë janë regjistruar pak minuta më parë në një shkollë 9-vjeçare në Indiana të SHBA-së. Sipas mediave…
I ngarkuari për kryeministër i qeverisë së re italiane, Giuseppe Conte, ka përfunduar konsultimet me forcat politike për formimin e…
539 milionë dollarë dëmshpërblim pritet ti paguajë gjigandi i celularëve “Samsung  kompanisë “Apple” për kopjimin e karakteristikave të “iPhone”-it të…
Koreja e Veriut publikoi pamje të fundit të asaj që ajo e quan shkatërrimi i bazës së testeve bërthamore në…
Më në fund kënga e shumëpritur e këtij botërori është publikuar. Disa ditë më parë në faqja e saj zyrtare…
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në në qytetin kanadez të Mississaugës, ku dy persona të paidentifikuar hynë në një…
Marrja e fëmijëve në pushime në një ditë që shkolla nuk është e mbyllur në mënyrë eksplicite nga shkollat ​​mund…
Pas tërheqjes së SHBA-së në përpjekje për të shpëtuar marrëveshjen bërthamore të vitit 2015, diplomatë të lartë nga Irani takohen sot…
Në SHBA po zbuten rregullat e ngurta bankare. Kjo u jep bankave amerikane përparësi kundrejt bankave evropiane. Ky hap ka…
Koreja e Veriut ka deklaruar se pavarësisht se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, anuloi takimin me liderin, Kim…
Një i ri gjeti vdekjen ndërsa dy të tjerë mbetën të plagosur nga të shtënat me armë, mesditën e së…
Partia qeverisëse e Spanjës ka pësuar një goditje të madhe pasi një nga ish-arkëtarët e saj u burgos për 33…

Lajmet e fundit

Peng që prej të premtes, asnjë gjurmë për pukjanin.

Aktualitet

Peng që prej të premtes, asnjë gjurmë për pukjanin.

Një 48-vjeçar nga Puka, banues në zonën e Bathores, vazhdon të mbahet peng që prej paradites së djeshme, kur u fut me forcë në një makinë nga dy persona të...

Lirim të fortësh dhe shfryrje dosjesh/ Ç'ndodhi me hetimet për 3.4 mln euro

Aktualitet

Lirim të fortësh dhe shfryrje dosjesh/ Ç'ndodhi me hetimet për 3.4 mln euro

Drejtësia shqiptare po ‘dhuron’ ditët e fundit disa vendime që kanë tronditur opinionin publik. Kjo për shkak se po lirohen persona të cilësuar si me rrezikshmëri të lartë për publikun...

Zbulohet vaksina që ul kolesterolin e keq

Kuriozitete

Zbulohet vaksina që ul kolesterolin e keq

Një injeksion dy herë në vit që zvogëlon kolesterolin e keq për të mbrojtur zemrën është zgjidhja e kompanisë NHS me qendër në Britaninë e Madhe, shkruhet në faqen e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!