Pse coronavirusi vret më shumë burra sesa gra? Një nga misteret e shumta që ende rrethojnë pandeminë mund të jetë…
Shpërthimi i tanishëm i koronavirusit ishte një bombë e telekomanduar me efekt të vonuar që dihej se do të plaste.…
Europa është kthyer tashmë në vatrën e koronavirusit në botë, ndërsa situata paraqitet më dramatike në Italinë fqinje. Programi italian…
Një virus po sillet rreth botës. Orë pas ore numri i të infektuarve rritet. Paniku po përhapet. Por kjo nuk…
Zyrtarët e shëndetit në Kinë po bëjnë parashikime shumë të mira në lidhje me atë se kur do të marrë…
Personat që jetojnë përgjatë bregut të Liqenit Erie në New York u zgjuan këtë fundjavë nën një makth dimri, pasi…
Ulja e njeriut në Mars është një nga projektet më të mëdha të këtij brezi. Por udhëtimi për në Mars…
AUSTRALI Universiteti i Queenslands në Australi ka deklaruar se ka gati një vaksinë testuese kundër koronavirusit. Deri tani virusi ka…
WhatsApp ka mbledhur dy miliardë përdorues, nga 1.5 miliardë në fund të 2017. Këtë lajm e bëri të ditur vetë…
Chitetsu Watanabe nga Nigata sot u konfirmua zyrtarisht nga libri i rekordeve Gines si burri më i vjetër në botë…
Një sinjal radio, i kapur dhe regjistruar nga shkencëtarët në Kanada, përsëritet rregullisht. Origjina e saj aktualisht nuk dihet. Nuk…
I vetmi ishull me popullsi të përhershme në arkipelag është Tristan. Ka disa shtëpi pritjeje dhe ndërtesa qeveritare atje, por…

Lajmet e fundit

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Aktualitet

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Fier- Lushnje teksa një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka ndërruar jetë pikërisht pacienti që ndodhej brenda. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në fshatin...

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Aktualitet

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Evropa po hapet gjithnjë e më shumë, me qytetarët e saj duke shijuar liritë që humbën gjatë pandemisë koronavirus. Shtrirja e masave lehtësuese ndryshon në çdo shtet, por këtu janë disa...

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

Aktualitet

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

1 në 5 të diplomuar në shkollat profesionale në vend, apo 20 për qind, mbeten të papunë. Çka do të thotë se tregu i punës në Shqipëri është relativisht i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!