Pse coronavirusi vret më shumë burra sesa gra? Një nga misteret e shumta që ende rrethojnë pandeminë mund të jetë…
Shpërthimi i tanishëm i koronavirusit ishte një bombë e telekomanduar me efekt të vonuar që dihej se do të plaste.…
Europa është kthyer tashmë në vatrën e koronavirusit në botë, ndërsa situata paraqitet më dramatike në Italinë fqinje. Programi italian…
Një virus po sillet rreth botës. Orë pas ore numri i të infektuarve rritet. Paniku po përhapet. Por kjo nuk…
Zyrtarët e shëndetit në Kinë po bëjnë parashikime shumë të mira në lidhje me atë se kur do të marrë…
Personat që jetojnë përgjatë bregut të Liqenit Erie në New York u zgjuan këtë fundjavë nën një makth dimri, pasi…
Ulja e njeriut në Mars është një nga projektet më të mëdha të këtij brezi. Por udhëtimi për në Mars…
AUSTRALI Universiteti i Queenslands në Australi ka deklaruar se ka gati një vaksinë testuese kundër koronavirusit. Deri tani virusi ka…
WhatsApp ka mbledhur dy miliardë përdorues, nga 1.5 miliardë në fund të 2017. Këtë lajm e bëri të ditur vetë…
Chitetsu Watanabe nga Nigata sot u konfirmua zyrtarisht nga libri i rekordeve Gines si burri më i vjetër në botë…
Një sinjal radio, i kapur dhe regjistruar nga shkencëtarët në Kanada, përsëritet rregullisht. Origjina e saj aktualisht nuk dihet. Nuk…
I vetmi ishull me popullsi të përhershme në arkipelag është Tristan. Ka disa shtëpi pritjeje dhe ndërtesa qeveritare atje, por…

Lajmet e fundit

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Aktualitet

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Shtyhet për të dhjetën herë seanca në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për Arber Cekaj, Donaldo Lushaj, Armand Pezaku. Të pandehurit akuzohen për trafikun e 613 kilogram kokaine të...

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!