Nga Kastriot Dervishi Bariu komunist në Taç të Kolonjës e ndjente për detyrë të përshëndeste kongresin e partisë në nëntor…
Nga Kastriot Dervishi Më 25.6.1989 u kapën në orvatje për t’u arratisur në sektorin Kërçisht të rrethit Dibër, Sinan Fadil…
Nga Kastriot Dervishi Pasi territori i Perandorisë Osmane në Ballkan, përfshi një pjesë të madhe shqiptare të tyre, u pushtua…
Burimi : gallica.bnf.fr / Bibliothèque nationale de France Nga Aurenc Bebja*, Francë – 10 Nëntor 2017 Gazeta franceze, “Paris-soir”, ka botuar,…
Nga Kastriot Dervishi Të dënuarit ordinerë ishin gjithnjë në vëmendjen e Partisë së Punës. Trajtimi i tyre ishte shumë më…
Nga Aurenc Bebja*, Francë – 5 Prill 2019   Me rastin e ditëlindjes (5 prill 1939) së N.M.T. Leka Zogut, mbretit…
  Nga Kastriot Dervishi Socializmi gjasme “ngadhënjimtar”, që drejtontevetëm nëpërmjet mashtrimit publik (propagandës) dhe krimit, i bëri shqiptarit atë që…
Nga Kastriot Dervishi Më 24.7.2019 ndërroi jetë në Tiranë në moshën 90-vjeçare, ish i dënuari politik, Agim Musta, një ndër…
Nga Kastriot Dervishi 35-vjetari Ramadan Tahiraj nga fshati Paftal i Rrethit të Beratit, afër shtëpisë së vjetër kish nisur vetë…
Nga Kastriot Dervishi Marrëdhëniet midis diktatorit të madh dhe zëvendësdiktatorit të Shqipërisë janë tejet interesante. Çfarë thotë diktatori para vitit…
Nga Kastriot Dervishi Mbledhja e datës 22.4.1980, jashtë rendit të ditës diskutoi për shifrat e këqija ekonomike që tregonte falsitetin…
Nga Aurenc Bebja*, Francë “Le Matin” ka botuar, të hënën e 7 majit 1900, në faqen n°3, një shkrim në…

Lajmet e fundit

Foto/ Na la pa frymë! Ja sekreti i formës së Georgina Rodriguez

Show-biz

Foto/ Na la pa frymë! Ja sekreti i formës së Georgina Rodriguez

Gerogina Rodriguez është një nga femrat më joshëse në botë. E panjohur përpara lidhjes me Cristiano Ronaldon, por që po mahnit me format e saj trupore, ku ka arritur në...

Droga pa fund nga Shqipëria në Greqi

Aktualitet

Droga pa fund nga Shqipëria në Greqi

Kapen 107 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni është bërë në zonën e Kallpaq, Janinë. Ne një makinë që vinte nga kufiri gjelbër shqiptar janë gjetur dhe sekuestruan nga policia greke 91...

Falsifikoi pasaportën me foton e Kim Kardashian, arrestohet 29 vjeçarja

Show-biz

Falsifikoi pasaportën me foton e Kim Kardashian, arrestohet 29 vjeçarja

Mund të mos jetë një ide e mirë të përdorësh fytyrën e një ylli botëror për të falsifikuar pasaportën. Këtë e provoi një kolumbiane 29 vjeçare, e cila kishte vajtur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!