Një gjë që ju godet shumë shpejt rreth Europës është sesa e larmishme është ajo. Në disa zona, ju mund…
E kujt nuk i ka ndodhur që të shohë ëndrra dhe pastaj të kujtojë imazhet që ka parë gjatë gjumit?…
Marcus Edwards, i cili peshon 228 kg dhe e dashura e tij Taylor Faulkner, e cila peshon 120 kg, e…
Reine ndodhet në ishujt Lofoten të Norvegjisë. Tipari i tij më simpatik janë shtëpitë, kryesisht ngjyrë vishnjë që dallojnë gjatë…
  Platformat e mediave sociale po përdorin të njëjtat teknika si bizneset e lojërave të fatit për të krijuar varësi…
Më lini të shpjegohem.  Më pëlqen të udhëtoj. Rrotulloni sytë. Po, kjo është një deklaratë e shpëlarë duke konsideruar se…
Milingonat janë shumë insekte sociale, që lulëzojnë në koloni prej miliona individësh, që punojnë si ekip. Aftësitë e mira të…
Ndeshjet e demave në Japoni njihen si “Togi” dhe ndryshojnë nga ato në Spanjë, pasi aty asnjë dem nuk vritet…
Edhe për të pasurit, pasuria e vërtetë është e paarritshme.     5% e amerikanëve janë milionerë. Prej këtyre, rreth…
Një ditë të bukur, një çift të moshuarish rreth të 70-ave hyjnë në një studio ligjore për të nisur procedurat…
Si iu vendos emri makinës së famshme gjermane nga kompania gjermane Daimler-Motoren-Gesellschaft “Mercedes-Benz” është sot një nga markat e makinave…
Karma është ligji i shkakut dhe pasojës, një ligj i pathyeshëm i universit. Veprimet e tua krijojnë të ardhmen tëned.…

Lajmet e fundit

Shkencëtarët ringjallin zërin e priftit egjiptian 3000 vjeçar me ndihmën e printerit 3D

Globi

Shkencëtarët ringjallin zërin e priftit egjiptian 3000 vjeçar me ndihmën e printerit 3D

Shkencëtarët kanë ringjallur zërin e një prifti egjiptian 3000 vjeçar duke rikrijuar traktin e tij vokal me një printer 3D. Neyasmun, në arkivolin e të cilit ishte shkruajtur "e vërteta...

Antishpifja që jua shpifi të gjithëve

Politikë

Antishpifja që jua shpifi të gjithëve

Nga Luçiano Boçi Paketa anti-shpifje vazhdon të prodhojë reagime mosaprovuese në shumë nivele. Zërat e ndryshëm që e kundërshtojnë për herë të parë duket se u bënë bashkë. Tanimë nuk janë...

Rrihte e përdhunonte gruan, ngacmonte seksualisht edhe vajzën, arrestohet shqiptari

Aktualitet

Rrihte e përdhunonte gruan, ngacmonte seksualisht edhe vajzën, arrestohet shqiptari

Një shqiptar është arrestuar në Itali. Gruaja e paditi në policinë Italiane për dhunën që ai ushtronte ndaj saj dhe vajzës. Çifti shqiptar kishte vite që jetonte në Itali. Media italiane...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!