Massimo Moratti është “shumë i lumtur”, për postin e ri drejtues të Jose Mourinhos te Tottenham, por se ëndrra e…
Rei Manaj i është bashkuar stërvitjes së Albacetes, pasi luajti me kombëtaren tonë. Gjithsesi sulmuesi i talentuar nuk ka qenë…
Mes Barcelonës e Hollandës, ka një raport shumë të ngushtë në futboll. E gjitha meritë e një futbollisti jashtë të…
Komentatori i njohur, Kosta Grillo ka shpërthyer me kritika ndaj emrit për stadiumin e ri Kombëtar, “Air Albania”. Në një…
Luis Enrique do të rikthehet në krye të kombëtares së Spanjës për Kampionatin Europian, që do të zhvillohet në verën…
“Air Albania Stadium” u përurua mbrëmjen e djeshme (e diel, 17 nëntor 2019) me sfidën Shqipëri-Francë, por impianti i ri…
Më shumë sesa humbja ndaj Francës rezultati që përndjek akoma Edoardo Rejan është barazimi ndaj Andorrës të enjten në Elbasan…
Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin…
Në fund të ndeshjeve të 9-ta të kualifikimeve janë përcaktuar katër skuadra të tjera të kualifikuara për në Euro2020 dhe…
Përpara se Edi Reja të merrte fjalën, në dispozicion të mediave shqiptare dhe franceze ka qenë edhe Elseid Hysaj, kapiteni…
Briken Calja vijon të mahnisë me paraqitjet e tij në pedanë. Peshëngritesi shqiptar fitoi tre medalje argjendi në "International Naim…
Spanja është kualifikuar në Euro 2020 si e para e Grupit F. Iberikët shkatërruan me rezultatin e thellë, 7-0 Maltën,…

Lajmet e fundit

Prepotencë e Kukësit, verilindorët mposhtin Teutën me poker golash dhe marrin vendin e parë

Sport

Prepotencë e Kukësit, verilindorët mposhtin Teutën me poker golash dhe marrin vendin e parë

Kukësi ka shpërthyer me një poker golash përballë Teutës duke fituar me një rezultat të pastër 4-0 dhe duke marrë kreun e renditjes me Partizanin që dorëzon vendin e parë...

Planifikonte sulme terroriste në SHBA, Gjykata amerikane merr vendimin për 21-vjeçarin shqiptar

Bota Shqiptare

Planifikonte sulme terroriste në SHBA, Gjykata amerikane merr vendimin për 21-vjeçarin shqiptar

Fabjan Alameti, shqiptari 21-vjeçar që banonte në Nju Jork është dënuar me gati pesë vite burg. Më herët ai kishte pranuar fajësinë për deklarim të rremë tek Byroja Federale e...

"Hapën themelet, por s'më bënë shtëpinë", disa familje në Qafzezë në kontenier prej 1 qershorit

Aktualitet

"Hapën themelet, por s'më bënë shtëpinë", disa familje në Qafzezë në kontenier prej 1 qershorit

Jetesa në kontenierë, disa familje në Qafzezë refuzojnë bonusin e qirasë Prej tërmetit të 1 Qershorit, që u shkatërroi shtëpitë, disa prej banorëve të fshatit Qafzezë jetojnë në kontenierë. Qëndrimi brenda tyre...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!