Nga Kastriot Dervishi Anëtarët e Grupeve të Bashkuara Vullnetare (AGBV) që po na rikthehet ditët e sotme, pavarësisht se jetojmë…
Nga Kastriot Dervishi Ajo që quhej ushtria nacionalçlirimtare, ishte një trupë që u zmadhua nga vera e vitit 1944 e…
Nga Kastriot Dervishi Besoj ju kujtohet fotoja e dy partizanëve që puthen në buzë në dhjetor 1944, të cilën e…
Nga Kastriot Dervishi Në dokumentet e Degës së Parë të Drejtorisë së Sigurimit të Shtetit të Ministrisë së Punëve të…
Nga Kastriot Dervishi Nesër Kuvendi i Shqipërisë do të bëjë qokët e radhës për të përkujtuar konferencën e parë sovjetike…
Nga Kastriot Dervishi Sipas ligjit për titujt e nderit dhe deklaratat, titulli “Hero i Punës Socialiste” ishte titulli më I…
Nga Kastriot Dervishi Edhe pse i burgosur, komunisti i vërtetë jetonte me hallet e partisë. Sabri ishte një anëtar partie,…
Nga Kastriot Dervishi Mafia zakonisht përdor një gjuhë të veçantë për të kërcënuar e vrarë. Kjo shihet në format “do…
“La Dépêche du Berry” ka botuar, të mërkurën e 23 gushtit 1939, në faqen n°4, një shkrim në lidhje me…
Nga Kastriot Dervishi Masakra e Buzëmadhes është pasqyruar në ditarin e një partizani të brigadës së 5-të, ditar i cili…
Nga Kastriot Dervishi Më 21 shtator 1944 shtabi i korparmatës 1-rë i drejtohej brigadës së 5-të komuniste që drejtohej nga…
Nga Kastriot Dervishi Brigada e 5-të ishte formuar në Tërbaç më 22 janar 1944. Në prefekturat e Kukësit dhe Dibrës…

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!