Moment makth për Real Madrid, që mbërrin në Clasico me Barcelonën, prapa me pikë e pas humbjes në Barnabeu në…
Të dielën në mbrëmje në fushë, në qershor në merkato. Në Spanjë është koha për “El Clasico”, Real Madrid-Barcelona luajnë…
Leonardo Bonuçi, me Xhorxho Kielinin që i kishte lënë trashëgiminë e shiritit të kapitenit edhe në mbrëmjen e Champions-it, postsfida…
Manchester City ka prezantuar tashmë anikimimin zyrtar në CAS të Lozanës për vendimin e Uefa-s që parashikon përjashtimin nga kupat…
Maska mbrojtëse në fytyrë e doreza në duar: kanë zbritur kështu nga autobusi futbollistët e Ludogorets, kundërshtari i Inter të…
Tenistja me famë botërore, Maria Sharapova, ka njoftuar tërheqjen e saj nga tenisi në moshën 32-vjeçare. Numri 1 i tenisit…
Lautaro Martinez vazhdon të jetë objektivi i parë për sulmin e Barcelonës në prag të sezonit të ardhshëm. Klubi kampion…
Pas 20 ditësh Napoli do të përballet me Barcelonën në ndeshjen e kthimit për raundin e 1/16-ave në Champions League.…
TIRANA (8) Çfarë karakteri ndaj Kukësit! Bardheblutë nuk dorëzohen kurrë dhe 10 minutat e fundit janë pa dyshim zona e…
Pas përjashtimi nga Kupat e Europës për dy sezonet e ardhshme për thyerje të rregullores së fair play financiar, Citizens…
Të gjithë e shohin favorit për të kaluar në çerekfinale dhe mes pretendentëve për të fituar Champions League. Por Bayern…
I pari konsiderohet si “Zot” në Napoli, por tjetri është “Mesia”, i përzgjedhuri i futbollit. Maradona dhe Messi, klas dhe…

Lajmet e fundit

Kjo është anija që solli vdekjen në Bejrut

Globi

Kjo është anija që solli vdekjen në Bejrut

  Lëndët plasëse që shpërthyen në një depo në Bejrut, duke shkaktuar së paku 100 viktima, janë dërguar atje vite më parë nga një anije mallrash, që ishte konfiskuar, dhe e...

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

Politikë

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

  TIRANËSekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se fermerët e Korçës janë në mëshirë të fatit pa asnjë ndihmë nga qeveria. Duke iu referuar dëmeve të shkaktuara nga breshri...

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

Politikë

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

  Duke përdorur shprehjet ”s’bën Luli” apo dhe ”opozita është e dobët”, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shënjestruar ata që përdorin këto justifikime për të votuar kryeministrin Edi Rama. ”Dëshiroj gjithashtu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!