Maska mbrojtëse në fytyrë e doreza në duar: kanë zbritur kështu nga autobusi futbollistët e Ludogorets, kundërshtari i Inter të…
Tenistja me famë botërore, Maria Sharapova, ka njoftuar tërheqjen e saj nga tenisi në moshën 32-vjeçare. Numri 1 i tenisit…
Lautaro Martinez vazhdon të jetë objektivi i parë për sulmin e Barcelonës në prag të sezonit të ardhshëm. Klubi kampion…
Pas 20 ditësh Napoli do të përballet me Barcelonën në ndeshjen e kthimit për raundin e 1/16-ave në Champions League.…
TIRANA (8) Çfarë karakteri ndaj Kukësit! Bardheblutë nuk dorëzohen kurrë dhe 10 minutat e fundit janë pa dyshim zona e…
Pas përjashtimi nga Kupat e Europës për dy sezonet e ardhshme për thyerje të rregullores së fair play financiar, Citizens…
Të gjithë e shohin favorit për të kaluar në çerekfinale dhe mes pretendentëve për të fituar Champions League. Por Bayern…
I pari konsiderohet si “Zot” në Napoli, por tjetri është “Mesia”, i përzgjedhuri i futbollit. Maradona dhe Messi, klas dhe…
Në një kohë kur Serie A është në emergjencë totale duke mbyllur dyert për këtë fundjave, alarmi bie dhe në…
Trajneri i Çelsit, Frenk Lampard, u shpreh në konferencën për shtyp se ndeshja me Bajernin ishte më e rëndësishmja e…
Emergjenca Koronavirus është një temë e nxehtë edhe përsa i përket futbollit në Itali. Masat e marra për tu kujdesur…
Humbja me “poker” golash e pësuar në Shkodër ka trazuar edhe një herë situatën në shtëpinë e Luftëtarit, një humbje…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...