×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk  në ndalesën e tij në Kosovë u shpreh optimist  se liberalizimi i vizave për…
Autoritetet në Serbi po vazhdojnë të kërcënojnë zyrtarët kosovarë. Kësaj radhe, kërcënimi vjen nga ministri i Punëve të Brendshme serb.…
1650 persona vazhdojnë të jenë të zhdukur në Kosovë,  ndërsa sipas Eulex  është me rëndësi që puna për të gjetur…
Në një intervistë për ‘’ The Gurdian” presidenti Serb Vuçiç ka deklaruar se marrëveshja me Kosovën do të marri zgjidhje…
Një 23-vjeçar shqiptarë është vrarë ditën e djeshme në Greqi, pasi është sulmuar nga dy persona që e qëlluan pesë…
Janë me dhjetra mijëra emigrantët shqiptarë në Greqi të cilët kanë aplikuar për t’u pajisur me leje për arsye të…
Një vrasje e kryer 22 vite më parë ka marrë vendimin sot nga Gjykata e Selanikut në Greqi, e cila…
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka pranuar se rruga drejt BE-së varet nga raporti i serbëve me Kosovën. Këtë deklaratë,…
Një shqiptar ka qëlluar me armë zjarri drejt policisë në Kallithea të Athinës. Ngjarja ka ndodhur pak pas mesnatës së…
Prokurorët e Kombeve të Bashkuara kanë kërkuar dënimin me burgim të përjetshëm për  ish-udhëheqësin e serbëve në Bosnjë, Radovan Karaxhiç,…
Ismail Syla është këshilltari i presdientit kosovar Hashim Thaçi dhe në ditën e tij të lindjes Syla nuk i ka…
Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh shef i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli ka deklaruar se pavarësia e vendit tonë është e lidhur…

Lajmet e fundit

Lefter Maliqi:Rama bën autogolin rilindas me Presidentin

Politikë

Lefter Maliqi:Rama bën autogolin rilindas me Presidentin

  Nga Lefter Maliqi Nuk i mjafton goli që do hajë në 25 Prill… Ramziu bën autogolin rilindas me PresidentinTë dashur miq!Nuk mund të mos reagoja edhe sot pas lajthitjes së radhës...

Procesi zgjedhor i LSI-së,Gjosha:Në krye të shumë organizatave do të kemi zonja me përgjegjësi të jashtëzakonshme

Politikë

Procesi zgjedhor i LSI-së,Gjosha:Në krye të shumë organizatave do të kemi zonja me përgjegjësi të jashtëzakonshme

  Ish deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha ka publikuar në Facebook foto nga procesi zgjedhor i LSI në njësinë 5 në Tiranë. Gjosha shprehet se është shumë e lutmur qe në krye...

LSI denoncon situatën në Durrës: Biznesi në ditët më të vështira, asnjë mbështetje nga qeveria dhe bashkia

Politikë

LSI denoncon situatën në Durrës: Biznesi në ditët më të vështira, asnjë mbështetje nga qeveria dhe bashkia

  Lëvizja Socialiste për Integrim denoncon situatën e krijuar tek bizneset në Durrës si pasojë e krizës së rëndë ekonomike ku e ka futur qeveria “Rama” vendin. Teksa publikon pamje nga bizneset...