Eden Hazard ishte blerja më e madhe e Real Madrid në merkaton e verës, një lojtar për të cilin investuan…
Serie A futet në karantinë, ku si pasojë e frikës nga Koronavirus, një pjesë e mirë e ndeshjeve në program…
Një situata aspak normale është regjistruar në fundin e ndeshjes mes Fenerbahces dhe Galatasarayt. Të zemëruar me humbjen në derbi…
Florian Kamberi bëri një paraqitje të shkëlqyer në ndeshjen që ekipi i tij Rangers zhvilloji ndaj St Johnstone (2-2). Sulmuesi…
Tyson Fury kthehet në fronin e peshave të rënda, duke fituar gjerdanin e WBC dhe e bën në mënyrën më…
Manchester City edhe pse shumë larg Liverpool në renditjen e Premier League i ka dhënë fund dilemave për vendin e…
Pas thirrjeve “Rama ik” në ndeshjen mes Tiranës dhe Kukësit, edhe sot stadiumi “Air Albania” është shndërruar në qendrën e…
Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë…
Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e…
Në media spanjolle u përhap lajmi se bisedimet mes Real Madrid dhe Sergio Ramos për rinovimin e kontratës janë duke…
Për Cristiano Ronaldo arritjet nuk përfundojnë kurrë. Kampioni portugez në 2020 po udhëheq me gola një Juventus në vështirësi në…
Në Serie A këtë sezon po bëhet një garë e fortë për titullin kampion mes tre skuadrave, Juventusit, Lazios dhe…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...