Nga Kastriot Dervishi Laura Gjeto Keçi, lindur në Shkodër më 28.9.1957, ishte nxënëse në shkollën e mesme “Jordan Misja” kur…
Nga Kastriot Dervishi Bashkëlidhur është një listë e tregtarëve elbasanas, të cilët regjimi komunist i quante “kontrabandistë”. I vetmi “krim”…
Nga Kastriot Dervishi Ky është Piro Katro, një nga operativët që drejtonte ndjekjen e Maks Velos. Nga pikëpamja kohore, ky…
8 Maj 1945, Winston Churchill mbajti nje fjalim ku shpalli perfundimin e Luftes se Dyte Boterore. Sot Ne Europe shenohet…
75 vjet qe nga perfundimit i Luftes se Dyte Boterore.Kjo foto eshte realizuar 1 dite perpara fitores,shihet kryeministri Winston Churchill…
Nga Kastriot Dervishi Sot u nda nga jeta inxhinier Maks Velo, ish i dënuar politik nga regjimi komunist. Në përkujtim…
Nga Kastriot Dervishi Deri në çeljen e Asamblesë Kushtetuese më 10.1.1946, “ligjet” i nxori Kryesia e Këshillit Nacionalçlirimtar, e drejtuar…
Nga Kastriot Dervishi Sipas shënimit të fotos, këtu janë të burgosur antifashistë të Qarkut të Korçës. Është ndër fotot ku…
Nga Kastriot Dervishi Mjafton të shohësh botimet e ndryshme të kohës së diktaturës rreth vrasjes së Qemal Stafës, do të…
Nga Kastriot Dervishi Në mesin e vitit 1938, një nxënës i Normales së Elbasanit, Thanas Xhufka, kallëzoi te autoritetet shtetërore…
Nga Kastriot Dervishi I njohur edhe me emrin Adhamidh Frashëri ose ironikisht dhe padrejtësisht “doktor Adhamudhi”, u lind më 1856…
Profesor Sami Zeka i përket brezit të epidemiologëve të paktë që kishte vendi ynë në vitet ’50 dhe ka qenë…

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!