"La France” ka botuar, të premten e 5 nëntorit 1943, në faqen nr.3, një shkrim në lidhje me deklaratën e…
Nga Kastriot Dervishi Në ka ndonjë fushë ku Shqipëria komuniste thyen rekorde botërore është padyshim te vitet e burgimit të…
Nga Kastriot Dervishi Mëngjesin e datës 21.5.1973, rreth orës 5.00, nënoficeri polic Mark Tuci shkon për t’u hequr batanijet të…
Nga Kastriot Dervishi Lekë Martin Kola, lindur në vitin 1932 në Bardhaj të Shkodrës, u akuzua se më 11.4.1970, së…
Nga Enver MEMISHAJ Këtë vit populli shqiptar kujton dhe feston 100 vjetorin e Luftës heroike të Vlorës, 5 qershor –…
Nga Kastriot Dervishi Më 17 maj 1941, ora 14.00 në kohën kur Viktor Emanueli III, i shoqëruar nga kryeministri Vërlaci,…
Nga Kastriot Dervishi Shaban Mehmet Meti, u lind më 10.1.1929 në Tivar. Pak vite pas lufte vjen në Shqipëri dhe…
Nga Kastriot Dervishi Ndok Gjelosh Deda nga Gjonpalaj i Tropojë ishte dënuar njëherë më parë dhe kish vuajtur 14 vjet…
Nga Kastriot Dervishi Modeli i një flete nderi për punonjësit e klasës punëtore në vitet ’50. Në krye janë kokat…
Nga Kastriot Dervishi Ajo që përflitej në popull për karakterin e Enver Hoxhës, kanë frymëzuar një qytetar që në urrejtjen…
Nga Kastriot Dervishi Në një letër të datës 4 nëntor 1943, të përgjegjësit Tasi Mitrushi për vullnetarët nga Lini që…
Nga Kastriot Dervishi Laura Gjeto Keçi, lindur në Shkodër më 28.9.1957, ishte nxënëse në shkollën e mesme “Jordan Misja” kur…

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!